Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Asma tavan çeşitleri

7 Kasım 2011 4.568 kez okundu Yorum yapılmamış

Asma tavan çeşitlerinden bahsedecek olursak;

Alçıpan asma tavan
Binaların tavanlarında elektrik, yangın tesisatı, havalandırma boşlukları, tesisat kabloları gibi bir takım görüntü kirliliklerini saklamak ve estetik bir görüntü yaratmak gibi bir çok faydası bulunan,  kolayca tamiri yapılabilmesi ve ekonomik olması gibi özellikleriyle öne çıkan ve Türkiye’de en yaygın kullanılan asma tavan çeşididir. (Ayrıntılı bilgi: alçıpan asma tavan)

Metal asma tavan
İstenilen her renkte kullanılabilen, yüksek akustik performanslara sahip, montaj kolaylığı ve temizleme özelliği olan tek üründür. Kullanışlı olmasının yanında hijyenik olması yani sağlığa zararlı madde içermemesi ve ortama bu zararlı maddeleri yaymaması nedeniyle toplu mekanlarda ve sağlık kurumlarında tercih edilen bu ürün aynı zamanda yangına ve yanmaya karşı mükemmel direnç gösterir.

Ahşap asma tavan
Bu da asma tavanın yapı maddesinin ahşap olduğu bir modeldir. Pek ek bir özelliği yoktur fiyatı malzemesinden dolayı diğer ürünlere göre daha fazladır.

Kompozit asma tavan
Bu sistem plakalardan oluşur. Her projeye sınırsız yaratıcılık imkanı sunar. Su ve rutubete karşı inanılmaz dayanıklıdır. Ayrıca tam bir çevre dostudur. Bu sistemin bir diğer iyi yanı ise kırma, dökme, sıvama gibi işlemlere ihtiyaç olmayışıdır.

Plastik asma tavan
Mevcut döşemeye askı sistemiyle tutturulmuş taşıyıcı profil sistem üzerine 20 cm genişlikteki plastik lambrinin monte edilmesiyle oluşturulan bir tavan çeşididir.Hafif olmasından dolayı tavana yük yapmaz.

Taşyünü asma tavan
Taşyünü plakalardan oluşan asma tavan sistemidir. Çabuk ve kolay montajıyla ekonomiktir.  Taşyünü asma tavan sistemlerinde. Taşyünü asma tavan hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konusunda değişik ölçülerdeki teknik ihtiyaçları, en ekonomik şekilde ve sınırsız yüzey seçeneği ile sağlayabilmesi sayesinde, kullanıcılarına optimum çözümü sunar.  Ayrıca diğer asma tavanlara göre sökülüp temizlenmesi yeniden asılması daha kolay ve daha hızlıdır. Bu ürün aynı zamanda aydınlatmanın en kolay ve tasarruflu şekilde yapılmasınıda sağlar. Ayrıca antistatiktir, mikrop barındırmaz. (Ayrıntılı bilgi: taşyünü asma tavan)

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.