Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Asma tavan nedir?

7 Kasım 2011 4.678 kez okundu Yorum yapılmamış

Asma tavan mevcut bir tavan altına yeni bir tavan yapmak demektir. Asma tavan çeşitli sebeplerden dolayı yapılabilir. Kimi zaman görselliği dekoratif şekilde yansıtmak için, kimi zamanda tavandan geçen havalandırma borularını tesisat, kablolardan oluşan görüntü kirliliğini gizlemek için kullanılır. Asma tavan ısı yalıtımını sağlamak için de kullanılabilir. Bunu sağlamak için tavan ile asma tavan arasına döşenen izocam, strafor gibi destek malzemeler ile sağlanır.

Konutlar, ofisler, alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, sinema ve tiyatro salonları, sanayi yapılar, ses ve ısı yalıtımı istenen ortamlar gibi bir çok kullanım alanı vardır.

Ana özelliklerini madde madde sıralayacak olursak;

  • Mevcut her türlü döşeme altına uygulanabilir.
  • Düz yada eğimli çatılarda ısı ve ses yalıtımı yapma olanağı sağlar.
  • Tavan tipine göre üst döşemenin yangın direncini artırabilir.
  • Esnek bir sistem olduğundan dolayı bina duvar ve tavanların büzüşme ve genleşme gibi hareketlere kolayca uyum sağlar ve kesinlikle çatlama yapmaz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.