Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

At kılı yatak pedi

29 Mayıs 2012 3.341 kez okundu Yorum yapılmamış

Sağlıklı olması nedeniyle organik tekstil kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Anti bakteriyel bambu el havlusu, bornoz takımı gibi tekstil ürünleri ve her gün kullanılan yataklar da organik ürünlerden yapılarak satışa sunuluyor. Özellikle sağlığına dikkat edenler, uykusuzluk çekenler, sırt ağrılarından şikayet edenler organik yatak kullanmakta. Sağlıklı insanların da organik yatak kullanması sağlıklı kalmalarına yardımcı olmaktadır.

Birçok yatak firmasının organik yatak satışları bulunmaktadır. Organik yataklar kullanılan malzeme açısından farklılıklar gösteriyor. Bazı organik yataklarda ise ise at kılı bulunuyor. Dünyada tercih edilen at kılı yatak pedi Türkiye’de de yavaş yavaş tanınmaya ve kullanılmaya başlanıyor.

At kılı yatak pedleri at kılının havalandırma, klima özelliğine sahip olması nedeni ile tercih ediliyor. At kılının bu özelliği nedeni ile yatakta terleme, nemlenme olmuyor. At kılının hızlı kuruma özelliği, kendi kendini havalandırması özelliği nedeni ile tercih ediliyor. Kışın sıcak, yazın serin tutan yatak pedleri doğal bir havalandırma gerçekleştirerek nemi hemen kurutması ile dengeli bir uyku sağlamakta.

Yatak üretiminde yatağın en üst katmanına özel organik pamuklu kumaşlar içine dengeli bir şekilde dağıtılarak yerleştirilmiş at kılı bulunuyor ve bir yatakta ortalama 1 kilogram kadar at kılı bulunuyor. Bazı ülkelerde yüzde yüz at kılı ile doldurulmuş el yapımı yataklar da satılmaktadır.

İçerisinde at kılı bulunmayan yeni yatakları bulunan kişiler için ise tekrar yeni yatak almalarına gerek bulunmuyor. Yatağın üzerine şilte gibi serilerek kullanılabilecek özel olarak tasarlanarak üretilmiş yatak pedleri satılmaktadır.   

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.