Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Akıllı ev

Aynalarda LED ekran modası

19 Şubat 2012 2.834 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon kadar insan yaşamında da büyük bir yer olan aynalar, teknolojinin her geçen gün bizi farklı yeniliklerle tanıştırdığı günümüzde değişim geçiriyor. İnsanların banyolarda tıraş olmak ya da yüz temizliği esnasında ve yatak odalarında kıyafetlerinin nasıl göründüğüne bakmak için kullandığı aynalar, modern tasarımcıların bu alana da el atmalarıyla baştan başa değişiyor. Teknoloji meraklısı modern tasarımcılar LED tvlerin moda haline gelmesini değerlendirerek, LED ekran teknolojisini günlük yaşamın en önemli parçalarından biri olan aynalar ile birleştirmeye karar verdi.

Çoğu insanın evinde aile bireylerine iletilmek istenen notların yazıldığı ve genellikle buzdolabının üzerine magnetler ile yapıştırılan küçük mesaj panoları vardır. LED ekranlı aynalar ile bu mesaj panolarına da elveda diyebilirsiniz çünkü 5000 karaktere kadar yazı saklama kapasitesi olan bu ürünlere, arzu ettiğiniz mesajı uzun uzun rahat bir şekilde yazabilirsiniz. Yazdığınız mesajı sevdikleriniz eve geldiğinde LED ekranlı aynaya bakarak okuyabilir ve böylece birçok iş hem çok pratik hem de çok eğlenceli bir şekilde halledilebilir. LED ekranlı aynaların tamamında PC bağlantısı olduğundan, bu ürünler ile yapılabilecekler aslında büyük oranda kişinin hayal gücüne kalıyor.

Piyasaya sürülmesi ile büyük ilgi gören LED ekranlı aynalarda, ayrıca saat ve tarih gösterme özelliği de var. Traş olurken ya da makyaj yaparken sürekli saati takip edebilir, dilerseniz bu estetik aynaları salon gibi daha dekoratif alanlarda kullanabilirsiniz. LED ekranlı aynaların mesaj ayarlarında zaman ayarı da olduğundan, sevgilinize ya da eşinize küçük sürprizler yapabilmeniz de mümkün. Sevdiğiniz kişinin eve geliş zamanını ayarlayarak, onun eve giriş saatinde aynada belirecek romantik bir mesaj ile romantik bir sürprize imza atabilirsiniz. Ayrıca LED ekranlı aynaların kalınlığının yalnızca 3.8 cm olması ve normal bir aynadan hiçbir farkının olmaması da, ürünün çok kısa süre içerisinde yaygın bir kitle tarafından tercih edilme sebeplerinden. Ürünün şuan Türkiye’deki satış fiyatı ortalama olarak 1000 lira civarında.

LED ekranlı aynalarda uzaktan kumanda sistemi de mevcut ve bu özellik ile PC’nize bağladığınız aynanızda birçok değişik font ya da animasyon kullanabilme imkanına da sahip oluyorsunuz. Ayrıca bilim adamlarının yaptığı son çalışmaların ardından yakında 1080p kalitede görüntü oynatabilen aynalar da çok yakında piyasa da olacak. Bu aynalar ile bir yandan tıraş olurken bir yandan da sağ alt köşede sabah haberlerini izleyebileceksiniz. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımları birkaç yıl içerisinde Türkiye’de de görmemiz mümkün olacak.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.