Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Aynalarla dekorasyon

15 Haziran 2013 2.015 kez okundu Yorum yapılmamış

Aayna 1ynalar, özellikle bayanlar başta olmak üzere herkesin günlük yaşamında vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Hayatımızın içinde bu kadar çok yer alan bu eşyaları, doğal olarak günlük yaşamlarımızın geçtiği mekanlarda da değişik versiyonları ile sıklıkla tercih etmekteyiz.

Dar hacimli alanlarda, aynalar dekoratörlerin severek tercih ettiği detaylardır. Zira, ayna ile oluşturulan dekorasyon, alanın daha geniş görünmesinde çok fazla rol oynamaktadır. Ayrıca, aynalar sadece ayna 2görüntülerin değil, ışığın da yansımasını sağladığından, ışığı bol mekanları sağlamada etkili olmaktadırlar.

Aynaları, düz kesim geniş alanlı tek parça olarak tasarlamak ve kullanmak mümkünken, son dönemde birkaç parça ile bir deseni oluşturan ayna kullanımı yoğun bir şekilde tercih edilir olmuştur. Bu yolla, hem ayna fonksiyonundan yararlanılmakta olup, hem de çok şık bir dekorasyon teşkil edilebilmektedir.

Mutfaklar, ayna dendiğinde akla gelen ilk mekanlardan değildir, hatta belki akla hiç gelmeyen mekanlardır. Ancak, mutfak tezgahı ile üst dolap arasındaki duvarın ayna ile kaplanması son dönemde görmeye alışık olduğumuz dekorasyon stillerinden biridir. Bu şekilde bir uygulama ile, mutfak olduğundan daha geniş görünmekte, tezgah üstü daha aydınlık bir alan haline dönüştürülmektedir.

Aksesuarların aayna 4ntikalardan teşkil edildiği salon dekorasyonlarında, çerçevesi antika bir ayna ile dekorasyona vurucu bir etki katmak mümkün olabilmektedir. Aynanın kendisinin antika olarak tasarlanmasının yanı sıra, aynanın diğer antika ya da sanat içerikli aksesuarların cazibesini artırmak için de kullanılması mümkündür. Bu amaca ulaşabilmek için, antika eşyanızın bulunduğu noktanın tam karşı duvarına eşyayı yansıtmaya yetecek büyüklükte bir ayna yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde, antika eşyanız hiç olmadığı kadar albenili ve ışıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Aynaların dekorasyonda kullanılması aslında birçok açıdan hayat kurtarıcı olmaktadır. Zira, aynalar ile dar alanları büyük göstermek, ışığı az alanları daha aydınlık hale getirmek, eşyalarınızın albenisini artırmak gibi birçok amaca zahmetsizce ulaşmak mümkündür.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.