Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Babalar Günü Hediyeleri

15 Haziran 2012 2.756 kez okundu Yorum yapılmamış

Babalar gününün yaklaştığı şu günlerde birçok kişinin aklını acaba babama ne alsam? Sorusu meşgul ediyor. Hediye vermenin yarattığı hoş duygunun, aynı şekilde hediyeyi kabul edecek olan babaları da sarması ve  mutlu etmesi istendiğinden hediye seçiminde zorluklar yaşanıyor.

İhtiyaçlara bakıldığında babaların hiçbir şeye ihtiyaçları görülmüyor. Giysileri, saati, parfümü, ayakkabısı, kol düğmesi gibi giysi ve aksesuarların hepsi tam bir şekilde odasında duruyor. Bu nedenlerle farklı bir şey alma, farklı bir hediye bulma arayışı başlıyor. Kalıcı olması isteniyor aynı zamanda.

Babalar gününde babaları mutlu edebilecek, kalıcı olabilecek birkaç hediye akla geliyor hemen. Çok çalışan, çok yorulan babanın  eve geldiğinde ayaklarını uzatıp dinlenebileceği, kitap ve gazete dergilerini okuyacağı, televizyon seyredeceği, bazen de televizyon seyrederken uyuyup kalacağı rahat bir tekli koltuk güzel, anlamlı bir hediye olabilir. Ergonomik olarak tasarlanmış, son derece rahat ve şık koltuklar, özel tasarım koltuklar arasından seçilebilir. Ofisler de daha çok zaman geçiren baba için rahat bir ofis koltuğu da güzel bir hediye olabilir.

Hobileri, bazı konularda ilgileri ve merakları olan baba için ilgi duyduğu konuları içeren objeler de güzel bir babalar günü hediyesi olabilir. Örneğin dünyaca tanınmış ressam Van Gogh’un eserlerini beğenen babalar için Van Gogh’un tablolarından esinlenerek yapılmış olan Van Gogh çizgilerini taşıyan heykel veya heykelcikler, bardak altlıkları, masa lambaları, tablolar babalar günü hediyesi olabilir. İskambil oyunlarına meraklı babalar için iskambil kağıdı işaretlerini içeren baskılardan oluşmuş özel bir içecek bardağı, kol düğmesi, not defteri de alınabilecek hediyeler arasında düşünülebilir.

Hediyenin ekonomik değeri değil manevi değeri her zaman önemli olmaktadır. Hediye vermek içten geldiğinde değerlidir ve karşıdaki kişiyi hatırlamak ve karşıdaki kişi tarafından hatırlanmak için de verilir. Babalar ve çocuklar hiçbir zaman birbirlerini unutmayacakları için, eğlenceli, esprili o günü güzel geçirmeye neden olacak, anlamlı bir şey vermek hoş olur.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.