Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe

Bahçe fenerleri

27 Ağustos 2012 7.832 kez okundu 1 yorum var

Yazın son günlerini yaşadığımız şu günler yerini yavaşça hafif serin gecelere bırakıyor. Sıcaktan bunalıp, bahçelerimizde fazla oturamayan bizler için en ideal bahçe keyfi yapma zamanına giriyoruz. Bahçelerde bu nedenle aydınlatmalar önemlidir fakat, ışıklandırma alternatifi çoktur. Yumuşak ışıkları ile romantik ortamlar yaratan bahçe fenerleri en güzel aydınlatma şeklidir.

Bahçe fenerlerini sabit veya taşınabilir olarak seçebilirsiniz. Yazın bu son günlerinde ağaçlar altında bir masanız varsa, ağaçlara takılacak olan fenerler sayesinde yemek yiyebilir ve dostları ağırlayabilirsiniz. Bu sene özellikle vitray ve camdan yapılan fenerler çok dikkat çekicidir. Turkuaz, kırmızı, yeşil ve mavi hatta fuşya tonlarındaki vitray bir bahçe feneri ile ışığı kırarak rengarenk bir etki sağlayabilirsiniz. Portatif fenerlere yerleşecek olan mumlar ile huzurlu bir alan oluşabilir. Metalden imal edilen mozaik camlı fenerler ise dış hava etmenlerine dayanıklı olduğundan sabitlenerek kullanılabilir. Bu seneden sabit olarak takacağınız fenerler diğer sene yaza sadece temizlik yapılarak kullanılabilir. Bahçe içinde ahşap ya da ferforjeden yapılmış bir kamelya ve gazebonuz varsa, ferforje veya ahşap fenerler kullanılabilir hatta kamelyanın ortasına vitray bir fener asılabilir. Bu ortamlarda mum koyup yakmaktan sıkılıyorsanız elektrikli fenerler imdadınıza yetişebilir. Bahçede toprağa sabitlenen, uzun direkleri bulunan fener çeşitlerini bahçe malzemeleri satan yerlerden alabilir ve bahçenin etrafına yerleştirebilirsiniz.  Hatta özel bir çiçek bloğunuz varsa oraya bu aydınlatma türü çok yakışacaktır. Eğer direkli büyük fenerler ile romantik bir hava yaratmak isterseniz size kamelya yanını, bahçe girişini veya çit alanının etrafını rahatlıkla öneririz.

Bahçede yarattığınız tarz mobilyalar ve dekor öğelerine göre aydınlatma şekilleri bol miktardadır. Bunu yapmanın en kolay yolu çeşitli bahçe resimleri ve fenerleri incelemektir. Öncelikli olarak, bahçenizde ne yapıyorsunuz? Ne kadar oturuyorsunuz? Güvenlik için mi aydınlatma istiyorsunuz? Dekorasyon olarak mı istiyorsunuz? Bunlara karar vererek ürünler arasından seçim yapmakta fayda vardır.

 

 

 

 

.

.

Okur Yorumları »

  • Esra dedi ki:

    Resimdeki fenerleri nerede bulabilirim acaba ??

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.