Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Bahçe

Bahçe koltukları ile yaza hazırlık

9 Mart 2013 5.671 kez okundu Yorum yapılmamış

Açık havanın keyfine varma imkanı sunan bahçe, veranda ve teras gibi açık alanlar, mekana değer katan ve içinde yaşadığımız beton yığını kentler düşünüldüğünde “lüks” haline gelen mekanlardır. Ev ve ticari işletmelerin bu tür bir açık alana sahip olması halinde muhakkak bu alandan faydalanması gerekir. Bahçe ve teras dekorasyonunun şık ve konforlu bir şekilde yapılması genel tasarım bütünlüğünün de pekişmesini sağlayacaktır. Ancak ülkemizde genellikle açık alan dekorasyonlarında şıklığa önem verilirken, işin diğer %50’si olan konfor göz ardı edilir. Bahçe mobilyası dendiğinde herkesin aklına ilk olarak ahşap takımlar gelmekte ve sonuç olarak tamamı demonte şekilde alınan bu takımlar sıradan bir görsellik oluşmasına neden olur. Bahçede kullanılabilecek en konforlu mobilya ise koltuk takımlarıdır.

Takım ya da birkaç adet tekli koltuk şekilde kullanılabilen bu konforlu bahçe mobilyaları, misafirlerle uzun süre boyunca açık havada vakit geçirilmesini sağlar. Pek çok insan bahçede vakit geçirmek ve açık havanın tadına varmak istese de, ahşap sandalyelerin rahatsızlığı nedeniyle kısa süre içinde mekan içine geçmektedir. Köşe takımı olarak küçük bir orta sehpa ile birlikte son derece şık bir görsellik sunabilirler. Bahçede koltuk kullanmak görsellik açısından olduğu gibi konfor açısından da avantaj sunar. Birçok şık görünümlü ahşap sandalye bir müddet sonra insanların rahatsız olmasına neden olurken, rahat koltuklar her zaman daha fazla tercih edilecektir. Toprak tonlarından yeşil ve mavi gibi doğayı çağrıştıran renklere kadar birçok farklı ton tercih edilebilir.

Yeşil bir bahçede açık yetiş tonlarında, toprak ve ağaçların hakim olduğu bir görselliğe sahip olan bahçelerde ise koyu kahverengi tonlarında koltuklar kullanılabilir. Küçük bel minderleri veya geniş yaslanma minderleriyle birlikte koltuklar çok daha fazla rahatlık sunacaktır. Bahçe koltuklarında sıcak renkli minderler kullanarak daha yüksek enerjili ve zengin görünen bir tasarım yaratabilirsiniz. Bahçesinde yüzme havuzu da olan evlerde de tercih edilebilen koltuk takımları, şık bir şemsiye ile birlikte oldukça keyifli bir keyif alanına dönüşecektir. Sehpa ve aksesuarlarda klasik ahşabı tercih etmek istemeyenler hasır gibi daha farklı bir malzeme de kullanabilir. Hasır da tıpkı ahşap gibi doğal bir malzeme olduğundan bahçenin dekorasyon konseptiyle uyum sağlayacaktır. Küçük fenerlerle birlikte daha da zenginleştirilen bahçe dekorasyonu, tüm arkadaşlarınız sıkça size uğramasına da neden olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.