Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Bakır rengi ile prestij kazanan evler

27 Eylül 2012 2.702 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda son yılların gözdesi haline dönüşen bakır rengi, görkemli ve prestij sahibi evler yaratılmasını çok daha kolay hale getiriyor. Çarpıcı bir şıklık oluşması için tercih edilen bakır rengi, mekanda ilgi odağı yaratarak tasarımların farklı bir boyut kazanmasını sağlıyor. Altın ve gümüş rengine saplanan tasarımların giderek daha da sıradan ve birbirine benzer hale geldiği günümüzde, bakır renkli unsurlar ile fark yaratan ve yenilikçi bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Mavi, siyah, yeşil, beyaz, kahverengi ve hatta turuncu gibi birçok farklı renkle uyum sağlayabilen bakır rengi, neredeyse tüm dekorasyon stillerinde rahatlıkla kullanılabilir. Aksesuarlardan duvarlara, aydınlatma sistemlerinden mobilyalara ve perdelere ev dekorasyonunun her alanında bakır renginin şıklığından faydalanabilirsiniz.

Mutfak ve özellikle banyolar için ideal seçimlerden biri olan bakır rengi, fayans ve musluk başlıklarında kullanılarak mekanda çok lüks bir atmosfer oluşmasını sağlayabilir. Doğal taş kullanımının giderek daha da yaygın hale gelmesi ile birlikte birçok insan, evindeki doğal taşlarla uyumlu renk arayışına giriyor. Bu konuda da büyük bir kolaylık sunan bakır rengi, toprak tonlarıyla mükemmel uyum sağlayarak farklı renklere sahip olan doğal taşların daha da estetik görünmesini sağlıyor. Son dönemde mobilya modellerinde de şıkça karşılaşılan bakır rengi deri kaplama ürünler ile birlikte kullanılıyor ve ortaya son derece şık ve prestijli ofis mobilyaları çıkıyor. Salonunuzdaki ve yemek odanızdaki oturma gruplarını yenileme imkanınız yoksa dahi bakır renkli minik yaslanma minderleri kullanarak evinize bakır şıklığını yansıtmanız mümkün.

Fransız stili döşenmiş evlerden klasik dekorasyonun izlerini taşıyan mekanlara birçok farklı stille tam uyum sağlayabilen bakır rengi, doğal ahşap ürünlerin kullanıldığı mekanların sınıf atlamasını sağlayacaktır. Natürel bir görünüm sunduğu için sadeliğe önem verenlerin de favorisi haline dönüşecek olan bakır rengi, evin tasarım bütünlüğünün de korunmasına katkı sağlayacaktır. Beyaz ve tonlarının hakim olduğu mekanların ortak sorunu olan donuk görünümün kırılmasını da sağlayan bakır rengi, nötr renklerin çok fazla kullanıldığı mekanların daha sıcak bir atmosfere sahip olmasına yardımcı olur. Aydınlatma sistemlerinde abartılı renkleri ve çok parlak yüzeyleri beğenmelerin de öncelikli tercihi olan bakır rengi, sade ancak çok etkili bir görsellik oluşturur. Işığın abartısız bir şekilde ve doğal aydınlatmaya en yakın biçimde kullanılmasını sağlayan bakır rengi ile kimlik sahibi bir ev dekorasyonu yaratmanız daha da kolay hale gelecektir.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.