Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyo aksesuarları ve dekorasyon

26 Kasım 2011 2.094 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyolar iş hayatı ve günlük yaşamın yorgunluğunu atabileceğiniz mekanlardır. Eviniz için mutfakla beraber en fazla aksesuar çeşidini bulabileceğiniz banyolar gelişen teknolojilerle dekorasyonlarda birçok güzelliği barındırmaktadır. Karo kaplamaları, duşakabin çeşitleri, havlu ve sabunluk gibi küçük aksesuarlar bütünleşerek banyo dekorasyonunu oluşturur. Bu dekorasyona son zamanlarda teknolojinin de dahil olmasıyla duş alırken dahi müzik dinleme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Gerek işlevsel gerekse görsel değişikliklerin sayesinde dekoratif bir banyoya ulaşmanız hiç zor değil. Banyo dekorasyonunda rol oynayan aksesuarlara kısaca bir göz atalım.

Duşakabin ve duş panelleri:Her boyuttaki banyoya uyabilecek olan duşakabinler kendilerini daha da geliştirerek artık sadece boyutlara değil her şekle göre de banyolara hitap edebilmektedirler. Artık banyonuzun kare, dikdörtgen v.s olmasının duşakabin seçeneklerinde istemediğiniz bir modeli sırf şekline uyuyor diye seçmek zorunda değilsiniz. Farklı ve yenilikçi özelliklere sahip duşakabinler sayesinde duş almak ayrı bir zevk olmuş durumda. Son zamanlarda tavanlara dahi monte edilebilen hem görsel hem de kullanım açısından dekoratif duş panelleri evinizde banyo kullanımlarını arttıracağa benziyor. Duş alırken yağmur yağma efektini hissetmek bile ayrı bir zevk olacaktır.

Lavabo tasarımları: Birbirinden farklı ve fazla seçeneği olan lavabo aksesuarları banyonuzu olduğundan daha lüks göstermenizi sağlayacaktır. Renk uyumlarını rahatlıkla sağlayabileceğiniz lavabo çeşitlerinde kullanılan malzemenin önemi büyüktür. Son zamanlarda çoğunlukla seramik ve tam döküm olarak tercih edilmektedirler.temediğiniz bir modeli sırf şekline uyuyor diye seçmek zorunda değilsiniz. Farklı ve yenilikçi özelliklere sahip duşakabinler sayesinde duş almak ayrı bir zevk olmuş durumda. Son zamanlarda tavanlara dahi monte edilebilen hem görsel hem de kullanım açısından dekoratif duş panelleri evinizde banyo kullanımlarını arttıracağa benziyor. Duş alırken yağmur yağma efektini hissetmek hatta yağmurun farklı renklerde yağdığını görebilmek bile ayrı bir zevk olacaktır.

Havlu ve küçük aksesuar tasarımları: Dekorasyonlarda büyük parçaların önemi kadar küçük parçalarında yer ve uyumları önemlidir. Banyolarımızda havluluk olarak kullandığımız yerine göre seramik yerine göre plastik olarak kullanılan  sabunluk ve askılık gibi küçük parçaların tüm banyonun dekorasyonu göz önüne alınarak seçilmesi gerekmektedir.

Bu aksesuarlar dışında paspas, klozet takımı gibi parçaları kullanılarak zengin bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.