Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma, Banyo

Banyo aydınlatması nasıl yapılır?

11 Ekim 2011 5.299 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo aydınlatması yaptırılırken; öncelikle ortam için genel bir aydınlatma sağlanmalı, ardından banyoda olduğunuz süre içerisinde işinizi göreceğiniz alanlara ekstra aydınlatma yapılması gerekir. Bu alanlar sizin banyoda sıklıkla kullandığınız bir dolabın bulunduğu kısım ya da diş fırçalarken, makyaj yaparken, tıraş olurken sıklıkla kullandığınız bir ayna ve çevresi olabilir. Örneğin: Aynanızı çok sık kullanıyor ve aydınlatmanızı yeterli bulmuyorsanız, aynanızın üstüne yukarıdan aşağıya doğru vurgu aydınlatması ekleyin. Bu ve bunun gibi özel işleriniz için daha fazla kullandığınız alanlara bir miktar daha fazla aydınlatma yapılması, size kolaylık sağlayacaktır.Banyo apliklerinde hemen hemen tüm renkler, çok sayıda şekil ve stiller bulunmaktadır. Banyo apliklerinde beyaz renk kullanarak, banyonuzda ferah bir ortam oluşturabileceğiniz gibi; loş ışıklar tercih ederek romantik bir ortam da oluşturabilirsiniz. Ayna ya da lavabo çevresinde kullanılacak olan aydınlatmalar tercih edilirken, ışığın yüzünüzde gölge oluşturmaması için aplikler göz hizanızda olmalı ve aynanın iki kenarına eşit uzaklıkta monte edilmelidir. Çeşit ve model içerisinde karar vermekte sıkıntı yaşıyorsanız, özellikle banyo için tasarlanmış montaja hazır serileri tercih edebilirsiniz. Banyo gibi ıslak alanlarda neme dayanıklı, gömme veya sıvaüstü aplikler kullanılması en doğru tercih olacaktır. Yalnız aydınlatma seçerken banyonun rengi ve temasına da dikkat etmeli, bu özelliklere göre aydınlatmanızı seçmelisiniz. Aksi halde ışıktan verim alınsa dahi, dekorasyon açısından bir bütünlük sağlanamadığından oluşacak görüntü hoşunuza gitmeyebilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.