Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyo dekorasyonu fikirleri

29 Haziran 2014 2.515 kez okundu Yorum yapılmamış

Belki de evin en ihmal edilen tarafı banyolar. Her nedense banyolara fazla çekici kılacak bir dokunuş yapmaktan çekiniyoruz. Bunun sebebi özel bir alan olması gibi geliyor bana. Ancak yatak odalarının da özel bir alan ifade etmesine rağmen kendimiz için nasıl mükemmel olmasını diliyor ve bunun için çalışıyorsak, aynı şekilde banyolar için güzel bir dekorasyon çalışması yapmalıyız. Başkası için değil, kendimiz için bunu yapmak durumundayız.Banyo-Dekorasyonu-2013

Soğuk dekorasyonlu banyolar

Eskimiş klasik banyo figürlerinin ne derece rahatsızlık verdiğini hissetmiş olmanız lazım. Yoksa banyolarınızda farklı bir dekorasyon fırtınası estirmeyi düşünmezdiniz. Bu durumda yapmanız gereken en iyi şey, klasik banyo dekorasyonlarını bir kenara atmak. Fayanslardan oluşan soğuk duvarlar, klasik bir küvet, yere serilen gösterişsiz bir kişim, banyo dolapları ve dahası….

Bunların hiçbiri banyolar için uygun değil. En azından yeni bir dekorasyon isteyenler için. Yorgun iş gülerinizde stresinizi atmak için duşa girdiğiniz zamanları bir düşünün. Her zamanki ferahlık vermeyen veya kısıtlı bir ferahlık veren banyo… Ama dekorasyonda biraz değişiklik yaparak eskisinden daha iyi bir ferahlık veren mekanı kendinize kurabilirsiniz.

İlk olarak fayans modellerinizde daha şaşalı tarzlar seçin. Son dönemde üretile fayans modellerinde daha sofistike modellerin öne çıktığını görebilirsiniz. Aynı şekilde duşakabin veya küvet kullanıyorsanız, daha farklı modelleri evlerinize alarak, jakuzi keyfini kendinize sunmanız gerekiyor. Ancak buna gelmeden önce duvarları hallettiyseniz, musluklar ve lavabo içi daha farklı tasarımları seçmelisiniz. Mesela musluklar için çiçek görünümünde bir tasarım seçebilirsiniz. Lavabo içinse mini küveti andıran bir tarz uygun olabilir.

Halılara gelince, banyolar için özel tasarlanan halı modellerini alarak, daha görsel bir boyuta geçebilirsiniz. Mesela hayvan figürlü tasarımlar, geometrik tasarımlar, taşlardan meydana gelen tasarımlar banyolarınız için uygun olabilir.

Hidromasaj keyfi…

Eğer banyonuzda radikal bir değişiklik diliyorsanız yapmanız gereken hidromasaj sistemli küvet almak. Bu şekilde yoğun iş günlerinizde stresinizden arınmak için kısa bir jakuzi keyfi yapmanız yeterli olacak. Özel olarak tasarlanan bu sistemler sayesinde, evinizin banyosunda 5 yıldızlı otellerin rahatlığını yaşayabileceksiniz.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.