Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyo dekorasyonu için birkaç fikir

4 Ekim 2013 2.369 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon demişken banyoların dekoratif bir şenliğe kavuşması için birkaç ince fikir vermeye çalışalım. Bir kere banyolarınızın daha doğal görünmesini, şık olmasını istiyorsanız fayanslardan kurtulmayı deneyin. Duvar kağıtlarıyla banyonuzu daha ferah ve sevimli bir görünüme banyo dekorasyonukavuşturabilirsiniz. Duvar kağıtları pek çok türde vardır. Daha çok çiçekli ve deniz tonlarında olanlarını tercih ederek banyoya uyumlu bir desen ve renk seçmiş olursunuz. Bunun yanında banyoların daha düzenli görünmesi için havlularımızı, ferforce veya ahşap tarzlara sahip sehpalarda tutabiliriz. Bu aynı zamanda lüks bir görünümde banyolara kazandıracaktır. Bunun yanında lavaboların desenli olanlarını tercih ederek klasik tarzlardan kurtulmuş olursunuz. Desenli lavabo modelleriyle banyonuz daha ilgiç ve renkli görünecektir. Zemine gelince zeminde kullanacağınız halılar farklı bir hava estirmelidir. Normal bir halı değil, banyonuza farklı bir havayı kazandırabilecek halıları tercih edin. Mesela hayvan şekillerinde tasarlanan halı modelleri banyolara çok güzel bir hava kazandırıyor.

Burada zemin alakalı bir de şunu söylemek isterim. Banyolarınızda bulunan mobilyalar koyu tonlara sahipse sizin zemininizde tercih edeceğiniz renk bunun hilafına olmalıdır. Yani açık renkleri tercih etmelisiniz. Böylece banyonuz sıkıcı bir ortam havası yaratmaz. Lavaboların önünde kullanacağınız aynaları klasik türden seçerek daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer siz, klasik tarzda bir banyo diliyorsanız veya modern ve klasik olarak karışık bir tarzı düşünüyorsanız, aynaları klasik seçerek bunu sağlayabilirsiniz.

Duvarlar konusunda açıklamayı yapmıştık. Duvar kağıtları deneyebilirsiniz diye ancak dileyenler desenli, işlemeli fayansları da tercih edebilirler. Bir de banyonuz darsa koyu bir zemin geniş bir havayı banyonuzda estirebilir. Bunu bir de duvarlara asacağınız renkli resim çerçeveleri ile desteklerseniz, banyonuz daha geniş ve ferah görünebilir. Banyolarla alakalı küçük bir fikir daha vereyim. Banyolarınızda kullandığınız havluları, bazı bakım gereçlerini, küçük bir şık tepsi içerisinde bulundurarak güzel bir görünüm kazanabilirsiniz. Ama tepsilere koyacağınız malzemeleri abartmamanız gerekir. Bunun için tepsilerde koku yayan mumları da kullanırsanız, görüntü açısından daha iyi olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.