Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyo dekorasyonu için fikirler

18 Ekim 2013 3.528 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyolar evimizin kullanılan bir mekanıdır. Çokça kullanıldığı içinse hem pratik bir banyo olmalı hem de dekoratif açıdan da yerine getirdiği ferahlatıcı görevi yapabilmelidir. Bunun için daha önce banyo dekorasyonu hakkında biraz malumatlar vermiştik ancak banyo dekorasyonuyeterli değildi. Şimdi de bir diğer makalemizin devamı olarak burada birkaç bilgi vermek istiyorum.

Genelde banyolar dekorasyondan nasibini alamayan mekanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü misafirlerin gözünün önünde olmayan bir mekandır. Tabi işin böyle düşünenleri var ama dekorasyon bir başkası için değil kendiniz için yapılan bir güzelleştirme operasyonudur. Bu sebeple evin her tarafı dekoratif şıklığı sizin için yansıtmalıdır. Banyolarda koyu renklerden kaçınmalısınız. Diğer makalemizde yapmanız gerekenler arasında çiçekli duvar kağıtlarını kullanmanızı veya çiçekli fayanslar ile görsellik kazandırabileceğinizi söylemiştik. Bu renk tonunun yerine daha soft bir ton kullanarak daha ferah bir alana imza atmış olursunuz. İlla da renkli bir banyo tasavvur ediyorsanız size mükemmel bir sunum sağlayabileceğiniz renkli, cafcaflı havluları kullanmanız gerektiğini söylemek isterim. Çiçek bahçelerini andıran bir dekorasyonu ince dokunuşlarla sağlamak pekala mümkündür.

Işıklandırma işlevinde daha geniş bir banyo görüntüsü elde edebilmek için endirekt ışık sistemini kullanabilirsiniz. Mesela aynalarınızın üzerine çoklu bir ampul sistemiyle bunu sağlayabilirsiniz. Ayna demişken aynaları banyolarda neden küçük seçerler anlamam. Fiyatından sebep olabilir. Ancak daha mükemmel bir alan için paradan kaçınmamak gerekir. Bunun için daha geniş, büyük bir ayna seçerek banyonuza derinlik kazandıracak bir eyleme girişmiş olursunuz. Paspas, havlularınız gibi banyo aksesuarlarını büyük seçer, renkli seçerseniz daha güzel bir dekorasyon yakalayabilirsiniz. Mesela çamaşır sepetinizi daha renkli ve değişik tarzlarda seçerek banyonuza değişik bir görsel kazandırmış olursunuz. Duş kabini için seçebileceğiniz model, cam olabilir. Bu daha ferahlatıcı bir etki sağlayacaktır banyonuzda. Aynı zamanda yığınlaşmış kalabalıklara bir düzen getirin.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.