Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyo dekorasyonunda soğukluğa veda edin!

19 Ocak 2014 2.101 kez okundu Yorum yapılmamış

Benim ev dekorasyonu konusunda anlamadığım şeylerden biri, banyoların neden hor görüldüğü? Bir çok evin banyosu klasik bir banyoyu andırmaktan ileri gidemiyor. Halbuki banyoların daha sıcak ve güzel olmasını sağlayarak, kendinize bir iyilik yapmış olursunuz. Geleneksel anlamda banyoların fayanslarla döşeli olması, soğuk bir duş etkisi yaratıyor. Bunun yerine daha egzotik havayı banyo-dekorasyon-örneklerimümkün kılacak duvar kağıtları kullanılması uygun değil mi? Bunu tercih etmeyenler açı tonda renklerle de banyolarını soğuk fayanslardan kurtarabilirler. Gerçi ben buna da karşıyım. Benim için en uygunu 3D stillere sahip olan göz alıcı duvar kağıtlarıyla evin banyo veya diğer odalarının süslenmesi. Harika bir yaşam merkezi için biraz daha farklı olmak gerekir.

Banyolarınızdan klasik aydınlatma yerine şamdanlar, kandiller veya sarkıt avizeler kullanmayı deneyebilirsiniz. Daha hoş bir banyonuzun olması, sizi de sevindirecek. Sonra kuvvetler için şık perdeler var. Desenli ve hoş duran. Bunları kullanarak egzotik bir tarzı yakalamış olursunuz. İnanmayacaksınız belki ama internetten yaptığım dekorasyon araştırmasında, bir yerde banyo dekorasyonuna dair ilginç ama güzel bir fotoğraf ile karşılaştım. Şimdi hayal edin söyleyeceklerimi. Eski bisikletinizi, lavabonuzun altına koyduğunuzu düşünün. Mükemmel bir dekoratif şıklık kazanıyor banyo. Banyoda bisikletin ne işi var diyenler, bunu tercih etmeyebilirler. Bende zaten farklı düşünmenin sınırının olmadığını anlatmak için sizlere bu misali verdim.

Bunun dışında banyolarınız için eski şifonyerinizi dolap olarak kullanabilirsiniz. Raflardan da gereği gibi yararlanarak, banyoların düzgün ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha çok mavi, yani rahatlatıcı tonlarda renkleri tercih edin. Sonuçta egzotik veya terapi havasının banyolarda sağlanması lazım. Bunun içinde renklerin anlamlı dünyasından yararlanmak gerekiyor. Banyoyla alakalı son olarak, kilim ve halı gibi sıcak tutucu eşyaları kullanma imkanınız varsa, çekinmeden kullanın. Bu büyük olan banyolar için tavsiye edilir.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.