Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyo malzemelerinde kalitenin önemi

18 Mayıs 2012 2.219 kez okundu Yorum yapılmamış

Tüm banyo dekorasyonu ürünleri renklerine, dokusuna ya da üzerindeki desenlere göre değil, üretim aşamasında kullanılan malzemenin kalitesine ve üretim tekniklerinin doğru uygulanmasına göre sınıflandırılır. Çok hoş bir desene veya dokuya sahip bir banyo yaratmak ne kadar zorsa, bu banyo dekorasyonunun kaliteli malzemelerle yapılması ve güzelliğini uzun yıllar boyunca muhafaza etmesi de bir o kadar zordur. Banyo dekorasyonunda kullanılan ürünlerin dayanıklılığı kadar önemli olan bir diğer konu da, bu ürünlerin kolay temizlenebilir yapıya sahip olmasıdır. Kalitesiz malzemeden üretilen lavabolardaki su ve kir izleri ağır kimyasallar kullanılmasına rağmen çıkmayabilir ve banyonuzun estetik görünümüne büyük oranda zarar verebilir.

Ev temizliğinin belki de en titiz şekilde yapıldığı mekanlar olan banyolar, uzun süre suya maruz kaldığı için mikropların üremesi için ideal ortamı oluşturur. Bu aşamada banyo dekorasyonunda kullanılan ürünlerin dayanıklı olması kadar kolay temizlenebilir de olması hem zamandan tasarruf etmenizi hem de çok daha sağlıklı bir ortama sahip olmanızı sağlayacaktır. Kaliteli temizlik ürünleriyle uzun uğraşlar sonucu fırçalanmasına rağmen parlamayan lavabo ve fayanslar, banyoda kullanılan malzemenin kalitesiz olmasından kaynaklanır.

Su tortuları ve klor lekelerinin çoğu zaman banyonun dekorasyonuna katıldığı durumlardan kurtulmak için yapılması gereken, en baştan banyonun dekorasyonunda kullanılan ürünlerin iyi seçilmesidir. Klor lekelerinin silindiği halde çıkmadığı lavabo ve fayanslar banyoda tadilat yapılması gerektireceğinden, en baştan ucuz olduğu için seçilen kalitesiz ürünler aslında size çok daha fazla masraf yaptıracaktır. Duşakabin tercihlerinde de kaliteye büyük bir özen gösterilmesi gerektiğini unutmayın ve rengi solmuş veya deseni değişmiş duşakabininizi uzun yıllar boyunca kullanmak zorunda kalmayın.

Banyonuzu dekore etmeye karar verdiyseniz aklınızdan çıkartmamanız gereken ilk konu, banyoda mümkün olduğunda mat renklere sahip ürünleri kullanmamanız gerektiğidir. Her ne kadar artık ülkemizdeki yapı marketlerde bazı firmaların son derece kaliteli mat renk ürünleri bulunsa da, bu ürünlerin fiyatının daha pahalı olduğunu da unutmayın. Açık renklere sahip olan ürünleri banyonuzda tercih ederek çok daha ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca parlak ve pürüzsüz yüzeyli fayans, lavabo, küvet veya klozetleri kullanarak temizliğin çok daha kısa süre içerisinde ve etkili bir biçimde tamamlanmasını da sağlayabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.