Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyolarda fayans devri bitti

14 Kasım 2013 2.547 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyolarda fayans sık kullanılan bir zemin malzemesi. sık kullanılmasının sebebi seramik karo veya porselen karo çıkmadan önce fayansın olması. Banyolarda en uygun kullanıma müsait olan fayanslardı. Ancak şimdi bu devir kapandı. Daha estetik porselen karo veya seramik karolar banyolarda kullanılmaya başladı. Banyolar daha çok tercih edilen bu iki karo arasından seramik olanı. Bunun sebebi ise seramikbanyolarda daha estetik ve renkli durması.

Porselen karoların dayanıklı yapısı, seramik olanlarına göre daha iyi. Bu nedenle porselen karoların kullanım alanları, sık kullanılan yerler oluyor. Estetik ve albeni açsından porselen karolar, seramik karoların yanında sönük duruyor. Burada sizin tercihinize kalmış bir durum var. Ya daha dayanıklısını alacaksınız ya da daha estetiğini. Ama porselen karoların dayanıklı olması, seramiklerin hemen yıpranır olması anlamına gelmiyor elbet. Banyolarınızda sağlam bir şekilde ve uzun ömürlü olarak kullanıma uygun. Ancak sürekli üzerinde yürünen, darbeye maruz kalan bir mekan için seramik karolar önerilmiyor. Banyolarda zaten sürekli kalınan bir yer olmadığı için seramik karoların estetik görünümünden yararlanmak banyoların çekici olması adına isabetli bir davranış olur.

Bunun yanında seramik karoların temizliği ve bakımı da çok kolay. Parlaklığını asla vermeyen seramik karolar, kir ve pisliği üzerinde tutmayan bir yapıya sahip. Buda banyoların hijyen bir mekan olması açısından önemli bir özellik. Seramik karolar ayrıca sağlıklı da. Kanserojen madde içeren kimyasallara maruz kalmadan şekil imal ediliyor. Seramiğin sağlıkla eş anlamlı olduğunu bilmeyen hanım yok gibidir. Banyolarınız için hijyen ve sağlık sunan seramik karoları kullanarak, eski trend olan fayanslardan kurtulmuş olursunuz. En yeni trend olan seramik karolarla, banyolarınızın daha renkli ve canlı duracağını unutmayın. Yaşanabilir bir hayatı mümkün kılmak adına yapılacak işimiz çok. Özellikle en önemli yaşam alanımız olan evlerimizde…

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.