Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyolarda hijyen teknolojisi

17 Mayıs 2012 2.364 kez okundu Yorum yapılmamış

Bakterilerin, virüslerin ve lekelerin uğrak yeri haline gelen banyolar, uzun süre boyunca su ve nem ile temas eden yüzeylerin bulunduğu bir mekan olması nedeniyle evlerin en çok dikkat edilmesi gereken yerleridir. Hele ki bir de kullanılan banyo veya tuvalet ortak kullanılıyorsa, sağlık açısından alınan risk de büyük oranda artmaktadır. Dekorasyon firmaları bu sorunun üstesinden gelmek için modern teknolojiden de yardım alarak yeni fayans, seramik ve alaşımlı kaplama yüzeyler geliştirerek, banyolardaki hijyen sorununu kökünden çözen ürünler sunuyor.

Uzun yıllardır piyasada varlığını sürdüren birçok ünlü marka yeni nesil banyolarda teknolojik fayans modelleri kullanarak, bakteri ve kirlerin oluşmasının temel nedeni olan suyun ortadan kalkmasını sağlıyor. Banyolarda yoğun bir biçimde kullanılan su zeminde ve duvarlarda yayılarak bakterilerin çok hızlı bir biçimde üremesi için elverişli bir ortam hazırladığından, temizlik ürünlerinden ziyade suyun yayılma sorununun çözülmesi gerekiyor. Özel açılar ve kaygan yüzeyler ile döşenen yeni nesil akıllı fayanslar sayesinde zeminlerde ve duvarda tek bir su damlası bile kalmadığından, bakterilerin ve virüslerin de üremesi mümkün olmuyor.

Çift sıralı monte edilen ürünler sayesinde suyun birikmeden topaklar halinde gidere gönderilmesi sağlandığı gibi ayrıca nem sorunun da tamamen önüne geçilebiliyor. Hijyen açısından suyun yayılmaması önemli olduğu gibi ayrıca suyun fayans, evye ve musluk başlarında leke bırakması sorunu da bu şekilde önlenebiliyor. Banyonun kullanılmasının ardından tüm banyonun zemini ve duvarları nemlendiğinden, bu nemin buharlaşmasının ardından tüm banyoda lekeler oluşur. Yeni teknoloji ürünü fayansların akıllı yüzeyleri sayesinde bu sorunda önleyerek hem hijyenik hem de lekesiz bir banyonun keyfini çıkartmanız sağlanıyor.

Pisuar, lavabo ve klozetler için de özel olarak geliştirilen yeni ürünler olduğundan, hijyenik bir banyo için saatlerce temizlik yapmanıza gerek kalmayacak. Sağlıklı bir ortamda gönül rahatlığı ile banyonuzu kullanabilir, ayrıca lekesiz yüzeylerle çok daha şık görünen banyoya sahip olabilirsiniz. Tam kuruma sağlayan akıllı yüzeyler sayesinde banyonuzda sürekli biriken su gölcüklerini dert etmenize gerek kalmayacak ve böylece siz de sağlıklı olduğundan emin olduğunuz banyonuzu gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.