Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyolarda kahverengi etkisi

1 Mart 2013 3.844 kez okundu Yorum yapılmamış

Doğal bir banyo dekorasyonuna imza atmak isteyenlerin ilk tercihi olan kahverengi, toprak rengi tonların rahatlatıcı etkisi ile şık bir banyo tasarımı yaratmayı oldukça kolay hale getirir. Banyoda kontrast derinliği yaratmak için kahverengi tonlarının tercih edilmesi, beyaz renkle birlikte estetik kombinler oluşturarak etkili bir görsellik oluşmasını sağlayacaktır. Lüks banyo tasarımlarının vazgeçilmez rengi olan kahverengi, uygun ahşap yüzeylerle birlikte mekan algısı üzerinde farklı bir etki oluşturmaktadır. Modern banyo tasarımlarında siyahın kasvetli etkisinden kurtulmak için en çok tercih edilen alternatif olan kahverengi, klasik dekorasyon stilinin hakim olduğu banyolarda kullanılan dolaplarının da en çok tercih edilen renklerinden biridir. Deri kumaş dokuları, doğal taşlar ve metal armatürlerle de kolayca uyum sağlayan kahverengi, aydınlatmaya dikkat edildiği sürece banyonun daha pozitif bir etkiye sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Banyo dekorasyonunda son yılların lüks trendlerinden olan altın, bakır ve gümüş rengi yüzeylerle birlikte kullanıldığında vurucu bir etki yaratan kahverengi, nötr renklerle de dengeli bir uyum sağlamaktadır. Banyosunda daha farklı ve dikkat çekici bir etki yaratmak isteyenler kahverengiyi, kırmızı ve mor tonlarla birlikte de kullanabilir. Banyo fayanslarında tamamen kahverengi tonlarını hakim olması banyonun daha “elit” görünmesine yardımcı olacaktır. Ahşap kaplamalarla etkisi tavan yapan kahverengi tonları, sıcak bir atmosfer oluşturacak ve gören herkesin banyo dekorasyonunu beğenmesini sağlayacaktır. Çikolata ve sütlü kahve tonlarının yeni sezonda çok fazla tercih edilmesiyle birlikte önümüzdeki yıl banyo dekorasyonunda kahverenginin birçok konsept tasarımda kullanılacağının sinyalleri de gelmeye başladı.

Lavanta, zümrüt, Turkuaz, buz mavisi, papatya sarısı gibi renklerle kontrast derinliği yaratılması mümkün olduğu gibi, banyoda daha garanti bir tasarım için beyazın sade etkisine de başvurulabilir. Beyaz, fildişi, gri gibi nötr tonlarla bir araya gelen toprak tonları banyonun daha sade bir görselliğe kavuşmasını sağlayacaktır. Kahverengi ile beyazın oluşturduğu dengeli kontrast birçok markanın yeni sezon tasarımlarında kullanılsa da, bu tür banyoların sıradanlıktan sıyrılması için sıcak renkli yüzeylere de yer verilebilir. Banyoda kahverengi ile beyazın dengeli etkisini biraz esnetmek için aksesuarlarda dikkat çekici sıcak renkler kullanılabilir. Paspas, havlu veya duş başlıklarında farklı renklerin tercih edilmesi, kahverengiyle beyazın daha etkili bir kontrast oluşturmasını sağlayacaktır.

Kahverenginin hakim olduğu tüm banyolarda aydınlatma elemanlarının kullanımına özellikle dikkat edilmesi gerekir. Banyo aynalarının üzerine ya da her iki yanına yerleştirilecek küçük spotlar mekanın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Tavanda tek bir lamba tercih ederek banyonun tamamında kahverenginin sade etkisine başvurulması, banyonun sıkıcı ve kasvetli bir atmosfere sahip olmasına neden olabilir. Aydınlatmanın yetersiz olduğu banyolarda fazladan aydınlatma elemanı kullanılmalı ya da kahverengi yüzeyler azaltılarak nötr renklere daha fazla yer verilmelidir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.