Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyolarınızı yeniden dekore ediyoruz!

28 Mart 2014 1.949 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin belki de en bakımsız yeri banyolar. Ancak bu çok yanlış bir durumu ifade ediyor. Çünkü temizlik mekanının aynı derecede bakım ve öneme ihtiyacı var. banyolar belki de evin özel yerleri olduklarından dekoratif açıdan mahrum bir görünüme sahip oluyorlar. Ama dediğim gibi banyolar için ayrı bir çalışmanın yapılması şart. Bu nedenle firmaların banyolar için ürettikleri ve çığır açan banyoürünlerden biraz bahsetmek istiyorum. 2014 senesine ait modellerle banyoların mükemmel şekilde olmasını sağlamak mümkün.

Öncelikle soğuk duran duvarlara yönelik bir değişiklik yapmak lazım. Bu nedenle benim tercihim her zaman duvar kağıtlarından yana oluyor. Bunun yanında 3 boyutlu figürlere sahip çok özel duvar kağıtlarını kullanmakta, banyolara farklı bir hava kazandırmak için mümkün. Biliyorsunuz banyodaki dekorasyonun amacı daha çok terapi etkisi sunacak, rahatlatacak bir düzen. Bunun adına duvarlarda daha rahat malzemelerin kullanılması isabetli olur. Bu da 3 boyutlu duvar kağıtları olarak karşımıza çıkıyor. Daha sonra kullanılan mobilyaların organik olmasına dikkat etmek yeterli.

Gelelim banyoların değişmez lavabo ve musluklarına Artık klasik tarzlardan değil de, daha sofistike tarzlardan kullanmak, farklılığa adım atmak için yeterli. Bunun için hayvan figürlerinde muslukları, çiçek motiflerinde olan muslukları kullanmak isabetli olabilir. Lavabolar için de aynı durum söz konusu. Daha değişik modellerde lavaboları kullanarak, banyolarınızı baştan çıkartabilirsiniz. Özellikle banyo dolaplarınızın ahşap olmasına ancak kaliteli ahşaptan imal edilmesine dikkat edin. İyi bir terapi etkisi sunması adına ahşaplara ihtiyacımız var. Bu nedenle MDF lam sistem veyahut da, organik olan ahşaplardan imal edilmiş kullanışlı dolapları seçin.

Halılar için de geometrik desenleri veya 3 boyutlu stilleri kullanmanız iyi olacak. Özellikle taşlı modelleri tercih ettiğinizde banyonuzda daha sofistik bir hava yakaladığınızı görebilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.