Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyomuzu nasıl güzelleştiririz?

26 Haziran 2012 3.172 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyolar, gelişen çağ ile birlikte, bizler gibi onlarda değişime uğruyor. Banyo, dekorasyon yapılırken evin diğer odalarından ayrılmıyor ve en şık uygulamalar banyolara da giriyor.  Yoğun geçen yorucu bir günün ardından eve döndüğünüzde, ilk yaptığınız şey banyoya girip günün yorgunluğundan sıyrılmaktır.

Genellikle banyolarda alışkın olduğumuz karolar ve mermerler, yerini yavaş yavaş suya ve neme dayanıklı parke döşemelere bırakıyor. Bazı banyolarda ise rengarenk vinyl kaplamaları banyo zeminlerinde görmeye başladık. Koyu renk duvarlara takılan beyaz banyo dolapları, büyük aynalar ve bitkilerin olduğu tasarımlar şaşırtıcı olabiliyor. Banyoda bitki kavramına pek alışık değiliz, ama son dönem yapılan banyolarda camların büyük ve ışık alması bunu mümkün kılıyor. Bu nedenle de, banyolarda ışık alan camların yanında bitkiler yetişebiliyor. Bu, banyoya farklı bir hava ve tarz veriyor. Taş kaplama duvarların en yakıştığı yer banyolardır. Banyo içinde çok fazla su ve nem olduğundan, suya en dayanımlı olan malzemelerden biride granit türevi doğal taş kaplamalardır. Taş ve ahşabın uyumu ise müthiş bir görsellik yaratmaktadır. Banyo dolaplarında, lavabolarda ve küvetlerde olan farklı modellerle, değişiklikten hoşlananlar aradıklarını kolaylıkla bulabiliyorlar. Eskitilmiş taş zemin kaplamaları ve eskinin çinileri yeni nesil yuvarlak, kare veya köşeli küvetlerle veya klasik eski tarz ayaklı küvetlerle uyumlu olarak banyolara giriyor. Klasik döşenen banyolarda, camlarda dantelli şık perdeler de dikkat çekiyor.

Var olan banyomuzu nasıl güzelleştirebiliriz?

Banyo düzenlemenin püf noktası daima aynadadır. Güzel ve renklerinize hakim, büyük aynalar banyolara ışık ve genişlik hissi verir. Son dönem banyolarda kullanılan sarkıt kristal avizeler, hem modern hem de klasik banyolara çok yakışmaktadır. Aynanın yanına veya duvarlara asacağınız duvar aplikleri ile bunu tamamlayabilirsiniz. Öncelikle, banyo renklerine karar vermek ve o renklere göre aksesuar seçimi yapmanızda fayda vardır. Duvarlara asacağınız tablolar ve resimlerle ışıklandırmayı destekleyerek, şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Banyolarda mum kullanımı çok klasik bir uygulamadır. Banyonuza alacağınız ayaklı mumluklarla, renk tonlarının zıttı renkteki mumlarla kontrast oluşturabilirsiniz. Küçük bir pencereniz varsa, bu sene moda olan danteller veya organzeden ufak bir perde ile görsellik yaratabilirsiniz. Organze gibi tüller, banyonuza masalsı bir hava verecektir. Son olarak, alacağınız banyo paspaslarında renk ve desen ayarını yaparken, ya kontrast ya da uyumlu tonları seçmekte fayda vardır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.