Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Banyoyu SPA merkezi yaptık

3 Mayıs 2012 2.089 kez okundu Yorum yapılmamış

Dünya üzerindeki en mucizevi maddenin su olduğunu düşünenlerdenseniz, suyun mucizevi arındırma ve dinlendirici özellikleriyle tanışmış olmalısınız. Hatta suyun doğal tedavi yöntemlerinden birisi olduğu, artık tüm tıp camiası tarafından kabul edilmektedir. Öğleki, rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezlerinde su ve suyun iyileştirici gücünden faydalanılıyor, kas sistemi ve ruhi hastalıklar üzerindeki etkileri hala araştırılıyor ve her gün yeni bir bilgi ekleniyor.

Günün yorgunluğunu evinize geldiğinizde bir ritüel haline getirip, stresden arınmak için banyonuzda su ile kendi yarattığınız SPA merkezinizde geçirebilirsiniz. Akşam yemeğinizi yiyin, çocukları yatırın, eşinizle biraz vakit geçirin ve evi toparlayın. Şimdi sıra kendinize ayıracağınız 15 dakikalık bir arınma seansına geldi.

Bu iş için öncelikle banyonuzu hazır hale getirmelisiniz. Müziğe ihtiyacınız olacak, müzik sisteminizi yaptırırken banyoyu es geçmiş olabilirsiniz, olsun cep telefonunuzdan bile güzel, dinlendirici ve mistik bir müzik ayarlarsınız. Küveti ne çok sıcak, ne çok soğuk doldurun. Küvetin yanına ufak bir sehpa yanaştırın, zevk alacağınız bir kitap, sevdiğiniz bir içecek, kokulu mumlar, banyo yağları ve kokulu sabunlarınızı sehpa üzerinde hazır edin.

Banyonuza kişilik kazandırmak için mutlaka bir tablo ya da sevdiğiniz bir resmi duvara eklemelisiniz. Küvetin içine girdiğinizde bu resme ve müziğe odaklanın. Dinlenin, güzel şeyler düşünün, tatilde olduğunuzu hayal edin ve bunu gün aşırı tekrar edin. bu 15 dakikayı kendinize armağan edin.

Banyonuzda oturacak bir tabure ya da sandalye bulundurmalısınız. Küvetten çıktığınızda yumuşacık mis kokulu bornozunuzun içine sarınıp, sandalyede keyfe devam edin. Vücudunuzu güzel kokulu yağlarla kremleyin. Özellikle baldır bölgelerinize masaj yaparak tüm yağı vücudunuza yedirin. Kullanacağınız yağların yumuşak ve dinlendirici olmasına özen gösterin. Lavanta ve kehribar yağları bu iş için kullanılabilir.

Banyonuzda yarattığınız SPA merkezinizde, olabildiğince eşyaları dolapların içinde tutun. Havlular, tıraş takımları, deterjanlar ve temizlik süpürgesi gibi eşyalarınızı dolapların içinde tutun. Gözünüzün önünde sadece su, mum ışığı ve o an için kendinize armağan ettiğiniz müziğiniz olsun.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.