Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Bebek arabası alırken dikkat edilmesi gerekenler

7 Eylül 2009 18.554 kez okundu 4 yorum var

Bebek ArabasıBebek arabası bebeğin en önemli eşyalarından biridir. Bebekler, bebek arabasında çok fazla zaman geçireceği için kalitesi diğer bebek eşyalarına nazaran daha önemlidir. Bebek arabasının sahip olması gereken belli başlı özellikler; malzemesi, konforu, güvenliği ve kullanım kolaylığıdır.

Bir bebek arabasında dikkat etmemiz gereken özelliklerin başında malzeme kalitesi gelir. Piyasadaki bir çok Çin menşeyli ürün ucuz oldukları nedeniyle tercih edilmekte. Ancak bu ürünlerde genel olarak kalitesiz malzeme kullandıkları için ömrü kısa olmakla birlikte kumaş, plastik ve metallerindeki bebeğiniz için zararlı olabilecek hatta bazen kanserojen maddeler içermekte. Dışarıdan gelebilecek her türlü bakteriyel ya da kanserojen maddelere karşı bebekler özellikle hassastır. Bu bakımdan bebek arabası seçerken ilk kriterimiz kesinlikle kalite olmalıdır. Diğer değişkenleri bu adımdan sonra değerlendirmeliyiz.

İkincil derecede dikkat edeceğimiz nokta hiç kuşkusuz bebek arabasının güvenliği olacaktır. Yerde oluşabilecek çukurlardan ya da olası kaymalarda bebek arabasının dengesi bozulduğu takdirde bebeğinizi güvenle tutuyor olması gerekiyor. Bunun için de bebeğinizi sadece belinden değil, omuzların da dahil olduğu vücudun kritik 5 noktasından sarıyor olması gerekiyor.

Bir bebek arabası için önemli olabilecek özelliklerden bir diğeri de hiç kuşkusuz bebeğin konforudur. Aslında bu konfordan çok sağlıkla alakalıdır. Bir yatak alırken nasıl her özelliğine dikkatle inceliyorsak bebek arabasını da aynı süreçten geçirmeliyiz. Çünkü bebek arabası bebeğinizin çok sık uyuduğu ve yattığı bir yer olacaktır. Bebeğiniz burada hem rahat edebileceği hem de ortopedik olarak sağlıklı bir yapıya sahip olmalı seçeceğimiz bebek arabası.

Bebek ile ilgili maddelerden sonra da biraz da anne, baba ya da bebek bakıcısı için önemli olan özelliklere de bakmamız gerek. Bebek arabasını taşımak, katlamak, muhafaza etmek, yönünü değiştirmek kolay ve pratik olmalıdır. Bu tür tüm işlemlerin bir kişi tarafından yapılabiliyor olması önemlidir. Ayrıca bebek arabası kaldırım, çukur ya da benzeri zorluklarda zarar görmemesi için hafif ve süspansiyonu kaliteli olmalıdır. Kolayca katlanabilir olması ve katlandıktan sonra çok hacimli olmaması pratikliğini artıracaktır.

Okur Yorumları (4 ad.) »

 • serdar dedi ki:

  bebek arabası alırken dikkat edilecek hususlar hafif olması rahat katlanır olması ic yatagının kumaş olması yazın bebeginiz naylon kumaş oldugunda rahatsız olur kumaşların silinebilir kumaş olması ve katlandıgında az yer kaplayan bir ürün olması

 • beren dedi ki:

  acaba baston bebek arabaları bebekler için zararlımıdır

 • mısra dedi ki:

  iyi güzelde hangisini alalım bir sürü marka war siz hangisini önerirsiniz. bütün bu hususlar göz önüne alındığında hangi marka daha iyi..

 • ahmet dedi ki:

  bunlar genel ve arabayı aldıkyan sonra anlaşılabilecek özellikler. arabayı alırken neye bakılacak,tekerlerin 4 üde 360 derece dönsünmü mesela,2 tekelliler uygunmudur.4 taraftada çift tekelli olması dahamı iyi,2 tekelr dönerse bir sorun olurmu çift yönlü kullanımda. kitabi bilgiler bir işimize yaramıyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.