Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Bebek beşiklerine dair birkaç uyarı

17 Ocak 2014 1.228 kez okundu Yorum yapılmamış

İlk göz ağrısı bebeğin anne ve baba için ne büyük bir heyecan ve duygusal anlamda yoğunluk meydana getirdiğini yaşayanlarınız var. Ben henüz yaşamadım. Bu nedenle ne tür bir duygu yoğunlaşması yaşandığını somut olarak kelimelere dökemiyorum. Ama bildiğim bebek-besikleri-1bebeklerin anne ve babalar için ne kadar önemli oldukları. Böyle olduğu için göz önünden asla ayrılmayan ve bakımı konusunda çok titiz hareket edilen dönem bebeklik dönemi. Burada anne ve babanın vazifelerinin ilerleyen gençlik ve yetişkinlik dönemlerinden daha fazla dikkatli yerine getirmeleri gerekli. Bu dönemdeki doğrular ileride çocukların hayatına daha iyi yansıyacak. Bu nedenle bebeklik döneminde çocuklarınızın eşyalarından yaşadığı alanlara kadar temiz ve hijyen mekanların sağlanması önemli.

Bebek beşikleri de bu anlamda önemli oluyor. Anne ve babaların çocuklarına ilk sundukları hediye bebek beşikleri ancak bunun hakkında bazı teferruatların bilinmesinde yarar var. yoksa her bebek beşiğinin sağlıklı olduğu düşüncesi söz konusu olabilir. Bebeğiniz için hiçbir şeyi esirgemekten imtina etmeyeceksiniz muhakkak. Bebek beşikleri içinde bu durum geçerli. O zaman kaliteli almaya mecburuz.

Bebek beşiklerinin kalitesi hususunda yazmak istiyorum birkaç madde bebek beşiği nasıl olmalı anlatacağım.

  1. Öncelikle ahşap malzemesi birinci sınıf kaliteli olmalı. Yani sunta veya suntalam gibi maddelerden uzak durulmalı.
  2. Süsleme ve boyama malzemelerin, tescilli olması gerekir. Lake boyama veya su bazlı boyama işlemlerinden geçirilmiş olması, kimyasallardan arınmış olduğu anlamındadır. Bunu kesinlikle öğrenin.
  3. Hijyen olması adına anti bakteriyel niteliğe sahip olmalı. Bunun yanında anti stres özelliklerde bebek beşikleri, çocuğunuzun daha rahat uyumasını ve dinlenmesini sağlayacak.
  4. Süsleme malzemelerinde çocukların yutabileceği maddelerin olmamasına dikkat edin. Bebeğinizin ulaşamayacağı süslemeleri kullanın. Onların hayal dünyasına etki edebilecek, oynayabilecekleri oyuncakları onlara sunun.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.