Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Bebek ve çocuklar için güvenlik ürünleri

29 Mart 2012 2.775 kez okundu Yorum yapılmamış

 Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Yeni doğan bir bebeğimizi kucağımıza aldığımızda dünyanın en güzel varlığına kavuştuğumuz için, kendimizi en şanslı kişi olarak görürüz. Onun uyumasını, gülmesini, konuşmasını hayranlık ve sevgiyle izleriz. Onlar için her şeyin en iyisini, en güzelini, en sağlıklısını ve en güvenlisini seçeriz.

Küçük meleklerimiz emeklemeye ve yürümeye başladığı anda ev içinde çeşitli kazalara maruz kalabiliyor. Bu kazaların başlıcalarını; sıkışma, pencereden düşme, kesik, çarpma ve kayma olarak sıralayabiliriz. Ükemizde Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada son 5 yılda 120.000 çocuk ev kazalarından yaralanarak hastaneye başvurmuş ve 2000 çocuk da hayatını kaybetmiştir.

Çocuklarımız zamanın birçok kısmını evde geçirmektedir. Bu yüzden çocuklarımızın ev içinde kazaya maruz kalmaması için, onlara güvenli ortam oluşturmalıyız. İlk önce evimizdeki eşyaları sabitleyerek başlayabiliriz. Örneğin; televizyonumuz çocuğumuzun rahatlıkla ulaşıp, düşürebileceği bir konumdaysa, yüksek bir yere sabitlemeliyiz. Aynı şekilde dolaplarımızı da sabitlemekte fayda vardır. Elektrik prizi ve sivri köşesi olan eşyalarımıza ona acı verir. Bu tip kazaları önlemek ve minimuma indirmek için kaza önleyecek ürünleri satın alabiliriz. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Köşe koruyucu: Köşe koruyucu ürünler eşyalarımızın köşelerine takılarak sivriliğini yok ediyor ve çocuklarımızın çarpıp yaralanmasına engel oluyor.Bu ürün ebeveynler tarafından en çok tercih edilen ürün olduğundan kullanması çok rahat hem de görüntü olarak farklılık veriyor. Fiyat olarak da genellikle 3 TL VE 20TL arasında değişebiliyor.Tek ve paket halinde satılıyor.

Klozet kapağı kilidi:Tatlı yaramazların en çok merak ettiği yerde klozetler oluyor. Bunun içinde alacağımız önlem klozet kapağı kilididir. Bu kilidi kapattığımızda çocuğunuzun açması imkansız oluyor. Fiyat olarak da 5TL ve 20TL arasında değişebiliyor.

Kapı kilidi: Kapı kilidi, çocuğunuzun kapıyı açmasını ve ayrıca kapının çarpmasını önleyen üründür. Böylece çocuklarımızın balkon kapısı ve giriş kapısını açmasını önleyebilir, kapı çarpmasına engel olur. Bu ürünün fiyat aralığı ise genellikle 5TL ve 25TL arasındadır.

Dolap kapı kilidi: Dolaplara monte edilerek çocuklarınızın kazalarını önler. Kullanımı rahat ve güvenli olanlarını tercih ediniz.Fiyat olarak 3TL ve 15TL arasındadır.

Priz güvenlik emniyeti: Çocuklar için en tehlikeli yerin başında  priz yerleri geliyor.Ellerini, merak edip prize sokarak kazalara neden oluyorlar.Bu ürün priz güvenliği sağlayarak bizlere rahat bir nefes aldırıyor.Ürün fiyatı ise genelde paket halinde satıldığı için çok uygundur.

6)Soba Koruyucu: Isınma çeşidi olarak soba kullanan aileler için harika bir üründür.Her kış küçük bebeği olan ailelerin karşılaştıkları kaza olan yanıklar bebeğimize ve ebeveynlere zor anlar yaşatıyor.Annelerinde bu ürün sayesinde bebeklerini rahatlıkla emeklemesini izleyebilir.

Bu ürünlerle artık rahat nefes alıp, tatlı miniklerimizin meraklı hallerini güvenle izleyebiliriz. Onlarla güven dolu günler geçirmeniz dileğiyle.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.