Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Bebeklere özel beşikler hayat kurtarır

1 Mayıs 2014 2.248 kez okundu Yorum yapılmamış

Hazır evlilik mevsimine giriyorken, bebekler hususunda da dekorasyon inceliklerinin açıklanması ve anne, babaların uyarılması gerekir. Özellikle bebek beşiklerinin dekoratif şekilleri bazen çok tehlikeli olurken, bazen de kaliteli ve yararlı duruma gelebilir. Bunların arasındaki ince farkın tayini ise, kaliteli ve sağlam bir beşiğin özelliklerinin ne olduğunu bilen anne ve babalar fark edebilmekte. O zaman buradan anne ve babalar için bazı uyarıları yapalım ve nasıl bir bebek beşiği almamız gerektiği hususunda genel hatlarıyla bir kriter manzumesi oluşturalım.bebek-besikleri

  1. Öncelikle bebeklerin hassas ciltleri için uygun beşiğin tercih edilmesi isabetli bir davranış olacak. Bu durumda, orta sertlikte bir bebek yatağının olması gerekir. Dikkat edeceğimiz nokta ise, bebeğin yatacağı yatağın süngerden oluşmamış olması. Bu onun uyku deneyimini olumsuz etkiler. Bebekler için de uykunun ne derece önemli olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım.
  2. Gelelim süs malzemelerine. Muhakkak yapılması gereken dikkat edilmesi gereken nokta, süslerin sertifikalı olup olmadığı. Burada UNICEF standartlarını kale alan bir firmanın bebek beşiği isabetli bir süsleme yapmış demektir. Çocukların zarar görebileceği süslemeler sağlıklarını ileriye dönük olarak olumsuz şekilde etkiler.
  3. Boyama durumu da dikkat edilmesi gereken başka bir noktayı ifade eder. Bizim her zaman önerdiğimiz boyama tipi, lake veya su bazlı boyamadır ki, bunlar kimyasal hiçbir madde içermezler. Aslında en iyi alınacak bebek beşiği ahşap kaplamadan meydana gelmeli. Burada ahşap kaplamanın MDF lam olması dikkat edilecek bir husus.
  4. Organik ahşaptan imal edilen her bebek beşiği, kaliteli, sağlıklı ve uzun süre kullanıma uygun nitelikte. Yani bir bebeğinizden sonra diğeri için de kullanabileceğiniz sağlam bir bebek beşiğine kavuşmuş olursunuz. Bu genel hususlara dikkat ettiğinizde bir problem yaşamayacağınızı umuyorum.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.