Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel, Manşet

Bebekleriniz için sağlıklı odalar

18 Eylül 2014 5.318 kez okundu Yorum yapılmamış

Anne olmanın vermiş olduğu sorumluluk çok büyük. Bu tatlı sorumluluğun doğru bir şekilde yerine getirilmesi noktasında anne ve babaların üzerine büyük mesuliyetler var. Bunlardan en önemlisi, bebeklere sağlıklı bir ortamın sunulması. Anne karnından sonra bebeklerin ikinci evi olan bebek beşiklerinden, uyku nevresim takımlarına kadar her şeyin kaliteli olması gerekiyor. Bu anlamda bebek beşiklerinin organik ve sağlam malzemede üretilmiş olması gerekiyor. Bunun yanında renklendirme ve süsleme malzemelerinin kimyasallardan üretilmemiş olması lazım. bebeklerin yataklarının da onların hassas ciltlerine uygun olması önemli bir meseledir. Ortopedi tasarımlar olması gereken bebe yatakları, aynı zamanda anti alerjik ve anti bakteriyel niteliklere sahip olmalı. bebeklere sağlıklı bir ortamın sunulmasında bu gibi özeliklerin çok büyük yararı var.mavi-şık-bebek-odası-1

Nevresim takımlarının da aynı niteliklere sahip olmasında faydalar var. Bebeklerin odalarında güzel abajur aydınlatma sisteminin olması da gerekir. Gece lambalarının bebeklerin kontrol edime esnasında aktif olması, diğer aydınlatma lambalarının kullanılmaması gerekir. Eğer yüksek voltajlı aydınlatmalar kullanılırsa, bebeklerin uykusu bozulabilir ve bu durum sağlıksız bir uykunun olmasına neden olur. Bebelerin yastıkları da özel olmalıdır. Anti alerjik olan yastıkların bebeklerin gece yatarlarken boğulmaya karşı koruyucu yapıda olması gerekir. Bunun ilgili üretilen yastıkları birçok e-ticaret sitesinde annelerin bulması ve temin etmesi çok kolay.

Bebeklerin bebek odası malzemelerinin doğal ve organik olmasına dikkat edin. Uyku zamanları dışında oyun alanlarındaki halılardan tutunda, oyun yastıkların kadar her şeyin anti bakteriyel ve alerjik olması, tedbir alan annelerin işlerinin daha da kolaylaşmasını ve bebeklerin gelişim sürecinde hastalıklardan korunmasını sağlayıcı önemli bir özeliktir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.