Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Bebeklerinize ikinci bir ev sunun

30 Mart 2014 1.478 kez okundu Yorum yapılmamış

Her zaman söylerim. Anne karnından sonra bebeklerin ikinci durağı daha doğrusu evi, bebek beşikleri. Bu nedenle önemli bir yeri var bebeklerimiz için beşiklerin. Anne ve babaların bu nedenle bebek beşiği alırken hassas olmaları gerekir. Hangi kriterleri göz önüne almaları gerektiğini daha önceden de kısaca yazmış, önemli bilgileri sizlere veriştik. Bu makalemiz daha önceki bilgilerin devamı niteliğinde.  N

Dikkat edilecek hususlar

  1. Öncelikle ana malzemesinin ne olduğuna dikkat edin. Olması gereken teak, maun, ceviz gibi ağaçlardan imal edilmiş ahşaptan imal edilmesi. Olmaması gereken ise, sunta veya suntalam gibi bir malzemeden imal edilmemesi.
  2. Renklendirme işleminin lake boyama veyahut da, su bazlı boyama teknolojisiyle meydana getirilmiş olması. Bu demek oluyor ki bebeklerinizin kimyasala maruz kalmadan büyümesi. Eğer renklendirme işlemi standartlara uygun olmayan boyalardan meydana getirilirse, bu boyaları soluyan bebeklerin görme veya solunum yollarında rahatsızlıklar gelebilir. Ayrıca boyaların dökülme ihtimali, bebeklerin bu boyaları yutmalarına sebebiyet verebilir. Bu da zehirlenmelerin ve daha başka rahatsızlıkların meydana gelmesi anlamına geliyor.
  3. Anne ve babaların ayrıca dikkat etmeleri gereken nokta, görselliğe değil, kaliteye önem vermeleri. Bu sayede sağlıklı birer beşik almış olacaklar. Bebek beşiklerinin yataklarına gelince orta sertlikte olan ortapedik özellikte bir yatağın tercih edilmesi gerekir.
  4. Saklama yerlerinin bebeğin malzemelerini koyabilecek kadar yeterli olmasına dikkat edin. Böylece bebeğin ihtiyaçları için geçerli olan malzemeleri bebek beşiğinde tutulması ve kolayca ulaşılması sağlanabilir.

Son olarak anne ve babaların bebek beşiği alırken UNICEF Standartlarında üretim yapan markaların ürünlerini almaları isabetli bir seçim olacak. BU sayede bebeğinizin daha iyi gelişmesini ve sağlıklı büyümesini sağlamış olursunuz. Hassas hayatlara hassas üretim yapan markaların ürünlerini tercih etmek gerekir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.