Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis

Bekleme salonu dekorasyonu

12 Ocak 2012 4.652 kez okundu Yorum yapılmamış

Halkla ilişkili olan ofislerde bekleme salonları bulunur. Ofislerin çalışma odalarının iç dekorasyonu ne kadar önemli ise, bekleme salonlarında bekleyen kişiler için de bulundukları salon o derece önemlidir.  Ofislerin yaptığı işin kapsamına göre bekleme salonlarına iş gereği gelecek kişi sayıları yaklaşık olarak ofis yetkilileri tarafından bilinir. Gelen kişiler iş için ve ziyarete gelmiş veya müşteri olarak bekleme salonunda bulunuyor olabilir. Bir hukuk ofisi ile özel doktorun ofisi bekleme salonlarında bekleyen kişi sayısı aynı olmayabilir, Fakat salonun rahatlığı, ferahlığı, sıkmaması, kaçıp gitme isteği uyandırmaması, pozitif bir ortam olması bekleme salonunu kullanan kişiler için çok önem taşımaktadır.

Öncelikle bekleme salonu kapısında şık bir paspas bulunmalı kapı gürültüsüz çalışmalıdır. Bekleme salonları dekorasyonları yapılırken günlük bekleme salonuna gelen ortalama kişi sayısına göre tasarlanmalıdır. Oturma koltukları bu sayıya göre seçilmedir. Bekleme salonu için önce yetecek kadar rahat ve pratik oturma koltukları olmalıdır. Bekleme salonu gürültüsüz, sakin olmalıdır. Ofiste verilen hizmeti tanıtıcı dergi, broşür gibi şeyler de bulunmalıdır. Bu dergilerin dışında günlük gazete, kültürel dergiler de bulunması bekleme salonunu kullanacak kişilerin ilgisini çekebilir.

Bekleme salonu bir ürün satış firmasının ofisi olabilir. Satılan ürünün insanı rahatsız edecek bir kokusu varsa bu kokuyu giderecek ne varsa yapılmalıdır. Bekleme salonları güzel kokmalıdır. Havalandırma sistemi olmalıdır. Pencereler temiz ve aydınlık olmalıdır. Canlı bitkiler bulunmalıdır. Az ışık gibi aşırı güneş de rahatsızlık verir. O nedenle stor, jaluzi gibi perdeler kullanılmalıdır. Aydınlanma dekoratif ve modern olmalıdır. Düşük seste müzik yayını olabilir. Beklemeler uzun süreli olacaksa televizyon da konulabilir.  Bekleme salonunun zemini ve duvarları temiz ve lekesiz olmalıdır.

Bekleme salonlarında parasal işlemler, başvurular gibi birkaç işlem yapılıyorsa yönlendirici minik tabelalar bulunmalı, yapılan işlemleri kısaca açıklamalıdır.

Bekleme salonlarına kısa bir süreliğine öncelikle ofis yetkilisinin oturması, kendisini memnun eden veya rahatsız eden detayları gözden geçirmesi,  estetiği bozacak görüntüleri tespit ederek giderilmesi yolunda adımlar atması en güzel bekleme salonu dekorasyonunu ortaya çıkarır.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.