Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Beton zemin kaplama

18 Mayıs 2013 2.881 kez okundu Yorum yapılmamış

beton zemin kaplamaGelişen üretim ve uygulama teknikleri sayesinde yapısal bir uygulama olmaktan çıkan beton zemin kaplamaları dekorasyonun ilgi  alanına girmeye başladı. Birçok farklı renk ve desen seçeneği sunan beton zemin uygulamaları, görsel anlamda daha da fazla alternatife sahip olunmasıyla birlikte ticari işletmeler için de oldukça işlevsel ve estetik bir çözüm haline geldi. AVM, otel, parklar, yürüyüş yolları, restoran veya mağaza gibi insan trafiğinin yoğun olduğu yerler için ideal bir tercih olan beton zemin kaplamalarının ev ve ofislerde de kullanılması mümkündür. Boya kullanarak beton zeminin de birbirinden farklı desen seçeneklerinden yararlanılabilir ve bu konuda tek sınır sadece hayal gücüdür. Asit kullanımı ile beton yüzeylerin farklı bir görünüm kazanması sağlanabilmektedir. Bu uygulamaların uzun vadeli bir yatırım olması ise ticari işletme sahipleri tarafından her geçen gün daha da artan bir ilgiye mazhar olmasına neden olmaktadır.

beton zeminYüksek mukavemeti ile yıllara meydan okuyabilen beton zemin uygulamaları, tercihe bağlı olarak ilk maliyet açısından sağladığı avantajı sorunsuz kullanımla birlikte uzun vadeye de taşır. Seneler boyunca en basit zemin uygulamalarından biri olarak görülen ve estetik bir kaygısı olmadığı için dekoratif bir unsur olarak yüzüne pek de bakılmayan beton zemin kaplamaları, sanayi kuruluşlarının üretim alanları ve depoları için de biçilmiş kaftan olabilme özelliğine sahiptir. Tıpkı akrilik uygulamalarda olduğu gibi parlatılabilen beton zeminler, özel sanayi makinelerinden yardım alınarak tam manasıyla pürüzsüz bir zemin yüzeyi sunabilmekte. Görenlerin cilalandığını zannedeceği kadar pürüzsüz ve parlak bir zemin vaat eden bu beton kaplama uygulamalarında ayrıca özel kimyasallar kullanılarak betonun daha da dayanıklı hale gelmesi sağlanabilir.

beton zeminlerBeton zemin kaplama uygulamalarında kullanılan çeşitli kimyasallar, beton zeminin yüksek sıcaklık ve yoğun neme karşı üst düzey mukavemet kazanmasına yardımcı olur. Bu uygulamaların şeffaf olarak yapılması ve bu sayede alt yüzeyin renklerinin kapanmaması mümkün olduğu gibi, dayanıklılığı arttırmak için yapılan kimyasal uygulamalarıyla zeminin renklendirilmesi de söz konusudur. Ayrıca beton zemin uygulamalarında kaymaz yüzeylerden faydalanılmasını sağlayan özel astarlama işlemleri de uygulanmaktadır. Beton zeminin kaydırmayan bir özellik kazanması için farklı kimyasal bileşenlere sahip olan maddeler bulunmakta ve bunlar da doğrudan beton zemine uygulanmaktadır. Betonun kurumasına fırsat vermeden birbirinden farklı desenlerin uygulanması ve sonrasında da pek çok özellik sunan astarlama işlemlerine geçilmesi mümkündür.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.