Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Beyaz banyo modelleri

18 Eylül 2012 3.321 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo dekorasyonunda ferah ve temiz görünen bir atmosfer yarattığı için en çok tercih edilen renklerin başında gelen beyaz, kullanılan aydınlatma sisteminden alınan verimi de arttırdığı için banyoların vazgeçilmezidir. Lavabo, küvet, klozet gibi banyonun temel unsurlarının da beyaz renk olduğu düşünüldüğünde, banyo dekorasyonunda beyaz renk ile uyumlu bir tasarıma gidilmesi gerektiği de aşikardır. Mutfaklar ile birlikte evin en temiz olması gereken alanları arasında yer alan banyoların beyaz renk kullanılarak dekore edilmesi ile çok daha hijyenik bir görünüm oluşacaktır. Ayrıca beyaz banyo modelleri özellikle alan sorunu yaşayanlar için ideal seçim olacaktır çünkü mekanın olduğundan daha geniş algılanmasını sağlayacaktır.

Beyaz rengin hakim olduğu banyolarda duvar renklerinin uyumlu seçilmesi önemlidir. Burada küvet, lavabo ve klozet ile uyumlu olması için yine beyaz rengi seçmek yerine gri tonlarını tercih etmek mekanın daha estetik ve farklı görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca tamamen beyaz renk ile dekore edilen bir banyonun göz yoracağını da unutmayın. Beyaz ve gri tonlarının banyonuzda yavan bir görünüm oluşturmaması için muhakkak sıcak renkli desenlere sahip fayanslar ya da aksesuarlar kullanmanız gerekir. Ayrıca çoğu insanın es geçtiği doğal bitkiler, sahip olduğu sıcacık yeşil renk ile banyonun beğeni toplayan bir şıklık kazanmasına yardımcı olacaktır. Son dönemin dekorasyon trendi olan doğal taşların da oldukça geniş bir biçimde uygulandığı banyo modelleri de giderek daha popüler hale geliyor. Duvar kaplaması olarak doğal taş kullanmak bütçenizi zorluyor ise, cam bir kavanoz ya da kase içine dolduracağınız küçük taşlarla dahi son derece estetik ve farklı bir aksesuar yaratabilirsiniz.

Küvetinizin ya da duş teknenizin olduğu bölümü tavana kadar beyaz renk fayans kaplayarak da oldukça ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Duvara kadar kaplanan beyaz renk fayanslar duş alanının mekanla bütünleşmesini sağlayarak, derinlik hissinin artmasına katkı sağlar. Banyonuzda beyaz renk dolap kullanıyorsanız mekanın çok sönük kalmaması için çekmece ve dolap kapaklarının başlıklarını değiştirebilirsiniz. Oldukça ekonomik bir çözüm olan banyo dolap başlıklarının sıcak renkli ürünler ile değiştirilmesi sayesinde tüm mobilyayı değiştirmeden beyaz konseptini ön plana çıkaran ve aynı zaman da sıradanlıktan sıyrılan bir banyo yaratabilirsiniz. Banyonuzda beyaz rengin hakim olduğu bir dekorasyona gitmek istiyorsanız nötr renkler olan beyaz ve griye muhakkak sıcak renkler eklemeniz gerektiğini unutmayın. Eğer renk seçiminde kararsızsanız, beyaz rengin en iyi dostu asil siyah şıklığını tercih etmenizde de yarar var.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.