Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Beyaz ile dekorasyon

16 Ağustos 2012 2.572 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyonda beyaz kullanmak iki türlü uygulanmaktadır. Birincisi, tamamen beyaz etkisinde olmak, diğeri ise beyaz ile renkleri karıştırmak. Hangisini seçerseniz seçin beyaz, evlere asalet ve tarz katmaktadır.

Beyaz bir mekan tasarlıyorsanız, ilk yapacağınız uygulama duvar renkleridir. Duvarlarda ve mobilyalarda beyaz kullanıldığında, mekanı beyaz etkisine zaten sokmuş olursunuz. Her yerde beyaz kullanmanın, evin sıcaklığını bir miktar bozacağını unutmamak gereklidir. Bu nedenle, renkli yastıklar, açık ama desenli perdeler, koyu renk bir büfe ile hiç olmazsa biraz beyaz etkisini kırmak mantıklıdır. Renkli aksesuarlar ve ışıklandırmada kullanılan sarı ışık sayesinde ortamdaki sterillik hissi yumuşatılabilir. Odanızın orta kısmına kayacağınız bir ahşap sehpa veya bir kenarda duran cam bir paravan ile yeşil çiçekler sayesinde, bir odak noktası oluşturmak beyaz mekanlarda iyi bir dekor sistemidir. Beyaz bir dekorasyon uygulayacağım ve renk kullanmayacağım diyorsanız, ahşap bir iki parça eşya ve hasır sepetler kullanmak iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca, pastel beyaza yakın tonlarda uçuk pembe, lila ve uçuk sarı gibi döşemelik kumaşlar kullanabilirsiniz. Canlı vazo çiçekleri ile enerji katılabilen beyaz dekorasyonlarda, siyah ve koyu tonlar, ciddi başkaldırış yaratırlar ve mekanı bir anda sertleştirirler. Bu nedenle, yardımcı renklerde gri, açık kahve ve sarılar kullanılabilir. Beyaz bir mekan dekorasyonu yaparken, duvarlar ve koltuklar beyaz olsa bile bu yeterlidir. Aklınızda her yeri beyaz yapmam lazım gibi bir önyargı taşımamak gereklidir. Çünkü  göz, köşelerdeki odaklamayı kaybedebileceğinden komple beyaz bir alan sizi rahatsız edecektir.

Doğa içinde yaşıyor ve geniş pencerelerinizden ağaçları seyrediyorsanız, mutlaka beyaz bir dekorasyon uygulamalısınız.  Dışardaki ağaçların devamı gibi, orta sehpanız ahşap olabilir. Böylelikle bütünlük hissini alırsınız ve başarılı bir dekorasyon olur. Normal evlerde ise, mümkün olduğunca pastel tonlar ve yeşil yapraklı çiçekler ile beyazın karıştırılarak kullanılması, size canlı ve enerjik bir dekorasyon sağlayacaktır.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.