Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Boncuk kapılar

14 Haziran 2013 7.646 kez okundu Yorum yapılmamış

boncuk kapiRengarenk, model model boncuklar dahil oldukları her ortama, her eşyaya, her aksesuara renk, hareket, neşe ve şıklık katan, severek kullandığımız, sıkça yer verdiğimiz süsleme malzemeleridir.

Boncukları son dönemlerde, perde görünümlü kapılarda da görmekteyiz. Mutfak, antre, salon, kapalı balkon gibi kapısız ancak bağımsız bölümleri hem ayırmak, hem de ayırırken şıklık katmak için boncuktan yapılma perde kapılar çok şık bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Sabit bir tahtayaya da metal bir çubuğa asılmış boncuk dizileri şeklinde bir yapısı olan boncuk kapılar, sabit kısmın tutturulduğu bir askı ile anında kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Sabit kısım olmaksızın tek tek de boncuk dizileri ilgili kısma asılabilmektedir.boncuk kapi 3

Boncuk kapılarda  kullanılan boncuk çeşitleri içinde kristaller göze çarpmaktadır. Zira, bu ışılışıl, rengarenk boncuklar ile yapılan boncuk kapılar adeta büyüleyici bir renk cümbüşü teşkil etmektedirler. Arzuya göre saydam tek renk ya da renksiz kristal de kullanılabilmektedir. Ancak, tek boncuk seçeneği tabii ki kristaller değildir. Tüm boncuk çeşitleri ile boncuk kapı oluşturmak mümkündür. Bu seçimin yapılmasındaki öncelikli kriter boncuk kapının asılacağı mekanın dekorasyon stiline ve renk seçimlerine uygun tercihler yapmak olmalıdır.

Boncuk kapı olarak oluşturulan süslemeler, aynıboncuk kapi 5 zamanda var olan bir camın üzerine stor perde fonksiyonu görmesi için de asılabilmektedir. Tavandan yere kadar uzanmaları mümkün olduğu gibi, yarım perde şeklinde ya da ortası kısa, kenarları uzun bir oval kapı şeklinde de uygulanmaları söz konusu olabilmektedir. Geçişlerde sorun yaratmayacak şekilde model açısından en uygun tasarımlar tercih edilmelidir.

Boncuk kapıların uygulandığı mekanlardaki ayboncuk kapi 2dınlatmalar da çok önemlidir. Özellikle kristal boncuk ile yapılmış boncuk kapılar ışığı etkileyici şekilde yansıtma potansiyeline sahip olacağından, ışık kaynağına en yakın ve mümkün olduğunca üst noktadan ışığı alacak şekilde konumlandırılmış bir aydınlatma uygulaması boncuk kapıları adeta birer görsel şova dönüştürecektir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.