Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Boya tabancası ile boya yapmak çok kolay

9 Nisan 2012 4.531 kez okundu Yorum yapılmamış

Son yıllarda birçok insan tarafından tercih edilen pratik boya tabancaları, özellikle tüm evin boyanmasını gerektiren durumlarda boyacıya verilecek paradan dahi daha az bir ücrete sahip olunabilir hale geldi. Boya tabancalarının profesyonel kullanım için üretilen modelleri olsa da, amatör kullanıcılar için tasarlanan pratik boya tabancalarıyla da arzu edilen sonuçların alınması mümkün. Fırça ya da rulo ile boya yapılmasıyla kıyaslanmayacak derecede hızlı bir boyama imkanı sunan boya tabancaları, ayrıca boya temizliği sorununun da büyük oranda engellenmesini sağlamaktadır.

Boya tabancası ile boya yapmanın bu kadar pratik olmasının nedeni, boyayı cihazın hazne bölümüne doldurduktan sonra yalnızca bir tetiğe basarak boya yapılabilmesidir. Pratik boya tabancaları kullanımında fırça ve rulolardaki gibi damlama sorunu olmasa da, yine de üstünüze eski kıyafetler giymeyi unutmayın. Ayrıca boya tabancaları boyayı partiküller şeklinde duvara ya da herhangi bir eşyaya püskürtürken, belirli bir miktar boya zerreciğinin de havaya karıştığını unutmayın. Bu nedenle bu tür boya tabancaları ile boya yaparken mutlaka uygun bir maske kullanılması gerekmektedir.

Boya yapacağınız mekanın pencerelerinin ve kapısının açık olmasına ve böylece hava sirkülasyonunun sağlanmasına dikkat edin. Böylece hem çok daha sağlıklı bir ortamda boya yapmış olursunuz hem de boyanın kokusu çok daha kısa süre içerisinde dağılır. Kullanacağınız boyanın üzerindeki talimatları okuyarak, ideal kullanım için ne kadar tiner ya da su karıştırmanız gerektiğini tam olarak öğrenin ve buna göre cihazın hazne bölümünü doldurun. Bu şekilde başlayacağınız boyama işleminde çok hızlı olmayan hafif hareketlerle duvarınızı köşeden başlayarak boyamaya başlayın. Boya yaptığınız yüzey üzerinde kaçırdığınız yerleri kontrol ederek hafif dokunuşlarla bu alanları da kapatın ve bir duvarı boyadıktan sonra boyayı kontrol edin.

Boya tabancası satın almadan önce de modelin sizin kullanımınıza uygun olup olmadığını ve kullanım süresi iyice araştırın. Uzun süreli kullanımlar boya tabancalarının motorunun zarar görmesine neden olabileceğinden, bir evi tamamen boyamanız gerektiğinde daha uzun süre çalışabilen modelleri tercih etmeniz gerekebilir. Aksi takdirde sürekli ara vermeniz gerekeceğinden boya yapma süreniz fırça ve rulolarla yaptığınız boyama işleminden daha da uzun sürebilir ya da cihazınız arızalanabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.