Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel, Mutfak

Buluşma noktası, mutfaklar

1 Nisan 2012 2.183 kez okundu Yorum yapılmamış

Evler ve yaşam şekilleri değişse de mutfaklar hep evin merkezi olmaya devam ediyor. Günümüzün modern hayatında mutfaklar artık yemek hazırlamanın ötesinde, aile bireylerinin buluştuğu, keyifli sohbetlerin paylaşıldığı, kahve kokuları arasında günün yorgunluğunun atıldığı bir yaşam alanı haline geldi. Artık özel siparişler veya hazır mutfak seçenekleriyle, farklı yaşam tarzları ve ev tiplerine uygun, ihtiyaçlarımıza cevap veren zengin seçenekleri bulabiliyoruz.

Aile tipi mutfak denilen ve bir aile için özel olarak her ayrıntının düşünüldüğü, depolama alanlarının, yemek hazırlama için geniş tutulmuş tezgahın bir bütün olarak tasarlandığı mutfak tiplerine deniliyor. Genel yerleşim alanının sağladığı ferahlık ön planda tutularak, isteğe bağlı farklı fonsksiyonel çözümler, müşterilerin beğenisine sunuluyor. Aile bireylerinin istediklerine kolayca ulaşmasını sağlayan sürgülü kiler mekanizması ve ya yarımada şeklindeki yemek pişirme alanı, bu alana aplike edilmiş masa ünitesi gibi seçenekleri mevcut.

Son yıllarda uygulama alanı gittikçe genişleyen, açık mutfak olarak da adlandırılan yapılaşmalar var. Daha küçük mekânlara duyulan ihtiyaçlar sonucunda ortaya çıkan, mutfak ve salonun birleşmesinden oluşan yaşam alanlarını, yeni yapılan site ve konutlarda görebiliyoruz. Yalnız yaşayan ya da yeni evli çiftlerin tercih ettiği açık mutfaklarda, akılcı tasarımlarla harmanlanan fonksiyonel özellikler, minimum alanlarda maksimum faydalanmayı ve sunduğu konforla dairenin keyfini çıkarmayı sağlıyor. Piyasada bulunan bir çok renk, desen ve modül seçenekleriyle, yerden tavana kadar tüm alanlar depolama ve diğer ihtiyaçlar için kullanılabilir hale getiriliyor.

Modern yaklaşımları, soğuk ve samimi bulmuyor, ahşabın ve mermerin doğallığından vazgeçmem diyenlerdesiniz, mutfağınızı yenilerken country tarzındaki mutfak seçeneklerine bakabilirsiniz. Doğallığın ve kır hayatının tüm özelliklerini taşırken, iç aksamlarda teknolojinin getirdiği her türlü konforun cömertçe kullanıldığı bu tarz mutfaklarda, eskiyi yaşarken, modern çağın pratik kurgularından uzak kalmamış olursunuz. Hasır sepetler,  aydınlatmalı camlı dolaplar, geniş depolama alanları sağlayan modül seçenekleri ile country tarzında bir mutfak size zengin seçenekler sunabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.