Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Burlesk tarzı dekorasyon

28 Ağustos 2012 3.144 kez okundu Yorum yapılmamış

Dantel detayları, seksi hatlar, kadife, ipek, kırmızı, siyah ve beyaz işte size kadınsı dekorasyon tarzı Burlesk. Renklerin ve dokuların serbest bırakıldığı, biraz kadınsı, biraz parlak ve cıvıl cıvıl bir stil olan Burlesk, samimi bir dekorasyon tarzıdır.

Dünyaca ünlü bir marka olan Dupenny, İngiltere’nin en önemli Burlesk tarz eşyalarını ve objelerini bir araya getirmiştir. Bu tarzda evinizin tamamını değil, sadece birkaç eşya ile köşelerini harekete geçirmeniz yeterlidir. Kırmızı bir Josephin koltuk, dore parlak aynalar, metal ayaklı parlak masalar veya gümüş berjer ile parlayan canlı bir salon yaratılabilir. Parlak renkli cam sarkıtlar ile ışık kırılarak, pırıltısı her objeye ve köşeye yansıyabilir. Parlak gri duvarları olan bir salonda, varaklı aynalar duvara asılmadan alanın bir köşesinde dayanarak sessizce etrafı seyrederken, beyaz rahat düz hatlı koltuklar ile etki kuvvetlenir. Koltuk üstüne konulan simli ve taşlı, yuvarlak hatlı yastıklar ile pop-art resimler bir arada Burlesk tarzını destekleyebilir. İpek şallarınızı koltuklarda kullanabileceğiniz gibi, biraz kadınsı renkler olan kırmızı ve pembeler kalbinizi sımsıcak ısıtacaktır. Burleks’in ilk çıkışı, absürt bir espri anlayışı olan bir tiyatrodur. İspanyolca’da şaka yapmak anlamına gelen ‘bro’ kelimesinden türeyen isim, 17. yüzyılda İtalyan ve Fransız edebiyatında oldukça fazla yer almıştır. Daha sonraları, kabareler ve dans showlarının ismi olup hayatımıza katılmıştır. Bu tarzı destekleyen en önemli isimlerden biri, kuşkusuz Dita Von Teese olsa gerek. Sıcak, kadınsı, şık ve alımlı. Dita’yı diğerlerinden ayıran en önemli özellik, Burlesk saplantısıdır. Kıyafetleri, aksesuarları ve her şeyi ile bir Burlesk kadını olan Dita, dünyaya tekrardan bu stili hatırlatmaktadır.

Şamdanlar, parlak kumaşlar ve sıcak kadifeler ile aşkın dekorasyonu olan Burleks’i hiç olmazsa yatak odanızda denemek, sıcak bir atmosfer yaratacaktır. Parlak olan her renk ve ışıltılı objeler ile Burlesk, denenmeye değer hoş bir dekorasyon tarzıdır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.