Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Mutfak

Buzdolabı magnetleri ve yapılışı

11 Ekim 2011 7.130 kez okundu Yorum yapılmamış

Evin çeşitli köşeleri süslendiği gibi mutfaklarda da da buzdolabı kapakları süslenmektedir. Buzdolaplarını süsleyen ise magnetler olmaktadır. Bu magnetler, süslemenin dışında göz önünde bulundurulması gereken bir iki yemek tarifi veya atlanmaması gereken önemli notlar ve faturalar için de kıskaç görevini de görmektedir.

Magnetler yapımı kolay ve dekoratif duran, en kolay yapılabilecek objelerdir. Hemen hemen dünyada ülke tanıtımına ve şehir tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yapılmakta ve satılmaktadır. Yabancı ülkelere veya aynı ülkede başka şehire giden kişilerin evlerine alabileceği veya yakınlarına getirebileceği en güzel ve ekonomik hediyelik objedir ayrıca. Son yıllarda yapılan nikah şekerleri de magnet özelliğini taşımaktadır.

Hoşunuza giden bir objenin altına 1-1.5 milimetrelik bir mıknatıs yapıştırarak kolayca bir buzdolabı magneti yapabilirsiniz. Bu obje fotoğraf olabilir, nazar boncuğu olabilir, minik oyuncaklar dahi olabilir. Oyun hamurundan çocukların yaptıkları yaratıcı dünyalarından çıkan çiçek, kedi gibi hamurları çocuklarla boyayıp buzdolabına magnet haline getirmek çocuklara verilebilecek, onların becerilerini sergilemek çocuklara güzel bir armağan olabilir.

Daha profesyonel çalışmak isteyenler yapmak istediği figür, manzara gibi şeylere model bulup alçı kalıp hazırlayabilir. Alçı kuruduktan sonra kalıptan çıkarılan bu figür boyanıp süslenir. Sıcak silikon ile mıknatısın üzerine yapıştırılabilir. El becerileri açısından yetenekli kişiler örgü ile bir şeyler hazırlayıp yine aynı şekilde mıknatısa yapıştırabilir. Minyatür canlı çiçeği minik bir saksı görevini görecek bir kutuya yerleştirerek bir mıknatısa yapıştırıp buzdolabı magneti bile yapılabilmektedir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.