Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Ofis

Çalışma alanlarında ufak değişiklikle performansınızı arttırın

28 Mayıs 2014 1.773 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz geliyor ve çalışmak artık daha bunaltıcı olabilir. Bu nedenle ofislerinizde veya çalışma odalarınızda bir takım değişiklikler yapmak durumundasınız. Peki değişikliklerin performansımıza önemli katkılar sağlaması için ne yapmak gerekiyor?

Ufak dokunuşlarla gelen performans

İyi bir ofisin elbette ilk şarttı kaliteli mobilyalara yer vermesi ancak sadece bu yeterli değil. Eğer ofislerinizde en kaliteli yani doğal googlea-tas-cikaracak-turk-isi-ofisler_460x340scaleağaçtan imal edilen mobilyalar olsa bile, bir takım pozitif katkı sağlayacak aksesuarlarla ofislerinizi desteklemezseniz, tam anlamıyla bir ferah mekan beklemeyin. Yapılan araştırmalarda öncelikle performansın artması için kullanıcıların iki ekranlı bilgisayar edinmeleri öneriliyor. Çalışma masalarınızın üzerinde iki bilgisayarın olması, tek bir bilgisayarla yapılan işlemler arasındaki geçişten kaynaklanan dikkat dağılımını ortadan kaldırıyor.

Bunun yanında çalışma masalarınızın üzerinde bir bitki bulundurmanız gerekir. Evet belki sizlere saçma geliyor ama bu söylediğimde araştırmalar sonucunda ulaşılan bir uygulama. Nitekim Google gibi ünlü firmalar bunlara çok dikkat ediyor. Sadece çalışanların masalarında değil, ofislerinin koridorlarında bile bitki veya çeşitli ağaçlar bulunduruyor.

Eğer ofisinizde veriminizi arttırmak istiyorsanız, dikkat edeceğiniz bir hususta limon kokusu. Ofislerinize limon kokulu oda parfümleri veya limon ağacı almayı düşünebilirsiniz. Araştırmalar limon kokusunun bulunduğu ofislerde, çalışanların daha dikkatli ve odaklı bir şekilde iş sürecini yürüttükleri gözlemlendi.

Bir başka dikkat edilecek husus ise, oda sıcaklığı. Biliyorsunuz normal bir oda sıcaklığı 24 derece gibi. Eğer yaz aylarında serinlemek için çok fazla bir şekilde oda sıcaklığını düşürürseniz, bu hata yapmaya ve performansın düşmesine sebep oluyor. Siz siz olun 19 derecenin altına oda sıcaklığını indirmeyin.

Mobilyalar konusunda gerekli önlemleri aldıktan sonra ek olarak yukarıda yazdıklarımı yaparsanız, değişikliği fark edebilirsiniz. Sadece uygulayın yeter.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.