Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Çalışma masaları ve ortamı nasıl olmalı?

19 Mayıs 2014 3.957 kez okundu Yorum yapılmamış

Çocuklarınız için iyi bir ders ortamı yaratmak veya kendinize iyi bir ofis şeklinde bir mekan tesis etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda il ihtiyaçlarınızdan birisi mutlaka çalışma masası olacak. İnternet üzerinde taradığım bazı makalelerde çalışma ortamı ve masasına dair çok yanlış bilinen doğruların olduğunu tespit ettim. Makaleyi kaleme almamın sebebi de bu aslında. Daha öncede kısa bir bahis açmıştım  bu konuda ancak bazı kısımlara orada da değinmemişim. Öncelikle çocuklarınız için hazırlayacağınız çalışma mekanlarında görsel açıdan dikkat dağıtacak öğelerden kaçınmalısınız. Aynı şekilde çocuğunuzun dersi bırakıp, ilgileneceği aksesuarlar kesinlikle çalışma mekanında olmamalı.çalışma-masaları

Ancak makalelerden gördüğüm kadarıyla, cafcaflı bir çalışma masası önerileri var. özellikle de duvara bakan çalışma masalarının karşısına büyük tabloların, çeşitli resimlerin konulması. Çalışma masasında desenler ve resimlerin aynı şekilde olması. Bunlar çocuklarınızın ders çalışma dikkatini kaçıracak şeylerdir. Eğer duvara dönük bir çalışma masası varsa, duvarda şekil ve objeler yerine, çocuklarınızın öğreneceklerinde yarar sağlayacak bazı sözler, dersleriyle alakalı bilgiler, ahlak bilgileri, İslam bilgilerinin yazılı olduğu notları asabileceğiniz tahtalar söz konusu olsa daha yararlı olacak.

Çalışma masalarının da sade olması gerekli. Özellikle ahşap olmaları daha verimli bir çalışmanın sağlanması açısından önemli. Ofis olarak kullanacağınız mekanlarda da masaların ahşaptan ancak doğal ve organik ahşaptan üretilen çalışma masalarından almanız isabetli olur. Diğer türlü sunta çalışma masaları, verimlilik açısından ve rahat bir çalışma ortamı sunması açısından iyi olamayacak.

MDF lam sistemlerde idealdir. Bunun yanında su bazlı boyama ve İtalya cila kullanılan çalışma masalarından almanızı dilerim. Daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak adına dikkat edeceğiniz bu hususlar, sizleri anti stres ve anti bakteriyel ortamlara kavuşturacak.

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.