Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Çalışma odaları için öneriler

6 Ekim 2013 3.412 kez okundu Yorum yapılmamış

Çalışma odalarının dekorasyonu rahat bir çalışma ortamını oluşturabilmek açısından önemlidir. Bunun için birkaç fikir vermeye çalışacağız. Evimizin veya ofisimizin temiz ve sessiz bir köşesinde çalışmalarımızı gerçekleştirerek daha sağlıklı bir hayatın temellerini atmaya, bizi geleceğe taşıyacak olan kritik kararları almaya gayret gösteririz. Kendimizi önemli kararların ve çalışmaların yapıldığı bir çalışma masasımekanda strese sokmamak adına, doğal bir ortam çalışma mekanlarımıza kazandırmalıyız.

Ergonomik tasarımlı mobilyalar kullanarak işe başlamalıyız. Çünkü ergonomik tasarıma sahip mobilyalar çalışmamız için bize lazım olacak her imkanı sunmaktadır. Modellerine göre ve alanımızın darlığına genişliğine göre farklı tasarımlar karşımıza çıkabilir. Bu modeller arasından hangisinin ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayacağını çözmek için yapılması gereken, çalışma odalarımızda ne kadar vakit geçirdiğimiz ve alanımızın boyutlarıdır. Eğer küçük bir çalışma mekanına sahip isek yapılacak olan, entegre bir çalışma masası modeli seçmektir. Böylece hem kitaplığı hem de çalışma masası, aynı zamanda çekmeceleriyle küçük bir alanda daha fazla kullanım alanına sahip olmuş olursunuz. Bunun bir avantajı da sürekli çalışma masanızdan kalkıp, ihtiyacınız için kitaplığınıza veya şifonyerinize gitmenize gerek bırakmamasıdır. Tüm ihtiyaçlarınızı bir arada entegre çalışma masalarında saklayabilirsiniz. Ancak geniş bir çalışma odasında işler daha da başkadır. Çok çalışan kimselerin çalışma odaları ve ihtiyaçları büyüktür. Bu nedenle duvardan duvara bir kitaplık, çalışma masası hepsi ayrı ve şık olmalıdır. Rahat hareketi sağlamak için de tekerlekli bir sandalyenin geniş mekanlı çalışma odalarında olması daha iyi olacaktır.

Bunun dışında mutlaka duvarlarda tabiatı andıran resimler olmalıdır. Bu stresi engelleyecek bir etki yaratacaktır. Buna alternatif olarak küçük bir akvaryum da çalışma odalarında yer alabilir. Çalışma odasında mobilyaların özellikleri anti stres ve anti bakteriyel bir tarz da olmalıdır. Böylece daha doğal ve sade bir ortam, hijyen bir ortam sağlanmış olur.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.