Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Çalışma odalarınıza hayat verin!

22 Mart 2014 1.320 kez okundu Yorum yapılmamış

Hayatı kazanmak adına sürekli bir çalışma içerisindeyiz. Bunun için hayatımızın büyük bir kısmını kendimizi geliştirmek, işimizde başarılı olmak için harcıyoruz. Peki hayatımızı kazanmak adına yaptığımız çalışmaların daha iyi mekanlarda olması, başarımıza bir artı katar mı? Mobilyaların hayatımıza sadece görsel anlamda değil, sağlık ve performansımızı etkileyici bir unsur olduğunu unutmayalım. Bu nedenle mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterler var. Özellikle hayatımızı kazanmak için zamanımızı harcadığımız çalışma-odası-dekorasyonuçalışma odalarında kullanılan çalışma masalarının ve diğer mobilyaların seçimi daha önemli.

Performansımızı artı yönde harekete geçirecek ve bizleri stresten alıkoyacak niteliklere sahip, vücut yapımıza uygun tasarımların seçilmesi gerekiyor. Bunun için anti stres özeliklere sahip olan çalışma masalarının seçilmesi gerekir. Duvarların sizlere soğuk bir ortamı sunmaması için ise pozitif enerji saçan 3 boyutlu duvar kağıtlarının kullanılması gerekir. Bunun yanında halıların da free stres modeline sahip olan stillerden seçilmesi önemli.

Bunlara dikkat edildiğinde bir saatlik çalışmadan daha çok veri alınacağını kesin olmakta. Çünkü çalışma esnasında kinetik enerjinin mobilyalarca emilmesi önemli bir husus. Bu enerjini çalışma esnasında strese dönüşmemesi gerekir. Bunun önleminin en önemli yolu da seçilen mobilyaların tamamen organik ve stresi önleyici niteliklere sahip olması lazım.

Renklendirme işlemlerinin lake boyama veya su bazlı boyama teknolojisi kullanılarak yapılması önemli. Bu sayede insan sağlığına zarar veren kimyasal maddeler arındırılmış olur. Daha iyi bir çalışma ortamının sağlığınıza zarar vermeyen şekilde dekore edilmesi, çalışmalardan daha fazla verimin alınması adına yapılmalı. Dekorasyonun görselliğin yanında ilk amacının daha sağlıklı mekanları tesis etmek olduğunu asla unutmamalı. Organik ve doğal ahşap malzemelerden üretilen mobilyaların çalışma odalarında seçilmesi bu nedenle önemli.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.