Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Cam damacana ile sağlıklı su

22 Mayıs 2012 10.471 kez okundu 1 yorum var

Yaşam kaynağımız olan su bilindiği gibi bazı şehirlerde artık çeşmeden doldurulan sürahiler ile masalarımıza gelmiyor. Damacana ile çeşitli marka sular evlere giriyor. Damacanalar plastikten yapılıyor ve plastik içerisinde uzun süre bekleyen suyun özellikle sıcak yaz aylarında sağlığa zararlı olduğu ifade ediliyor. Plastik su kaplarının sağlığa zararın ise bir nezle grip gibi kısa sürede iyileşecek bir hastalık olmadığı önemle vurgulanıyor.

Sağlığımızın her şeyden önemli olması nedeni ile plastik damacana yerine cam damacana kullanmak gerekiyor. Ekonomik olarak da cam damacana sağlığa ödenen ücretten daha az maliyetli oluyor. Bu nedenle artık cam damacana üretilmiş ve züccaciye mağazalarında satışa sunulmaktadır.  Evlerde ve ofislerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Cam damacana birkaç modelde üretilmiş ve el yapımı ürünlerde bulunmakta. Bir modeli kendinden musluklu olup berrak bir görünümle suyu sağlıklı bir şekilde koruyor. Kapaklı ve 12 litre su alıyor. Diğer damacana modelleri ise üzerine musluk edilmemiş ve klasik plastik damacanalar ile aynı modelde üretilmiştir. 1.5 litre, 1.9 litre, 5 litre, 10 litre, 19 litre  su alan kapasitelerde üretilmiştir. Küçük hacimli cam damacana içerisinde meyve suyu gibi içecekler için de konulabiliyor.

En büyük zenginliğin sağlıklı olmak olduğunu bildiğimiz için sağlıklı kalabilmek için sağlıklı su içelim ve cam damacana kullanmaya başlayalım.

Okur Yorumları »

  • nuray dedi ki:

    ben camdamacana işdiyorum ama bulamiyorum kaluteli su olmasınıda isdiyorum sağlık bakımından cam bence dahaiyi resimde gördüğüm çeşmeli surahihi nerden bulabilirim fiyat kaçlira bana bigi verirseniz menmun olurum

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.