Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Cam eşya yapıştırma rehberi

12 Mart 2012 4.841 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerinizde kullandığınız sizin için büyük önemi olan ve mekan dekorasyonuna büyük katkı sağlayan cam eşyalar, estetik görünüm açısından çok şık bir öğe olsa da oldukça narin yapıdadır. Bu tür cam eşyalarınızın kırılması durumunda ilk yapmanız gereken üzülmek değil, tüm parçaları topladığınızdan emin olmak. Piyasada satılan birçok farklı yapıştırıcı türü ile cam eşyalarınızı yapıştırabilseniz de, iyi sonuç alabileceğiniz yapıştırıcı sayısı oldukça azdır. Cam eşyalarınızı yapıştırarak uzun süre kullanmaya devam etmek için, cam yapıştırmak için üretilmiş özel yapıştırıcıları kullanmanız gerekir.

Bison markası, cam yapıştıcıları konusunda en yaygın tercih edilen ve sizin de güvenerek kullanabileceğiniz yapıştıcıları üreten bir firmadır. Cam ve kristal eşyalarınızı yapıştırmak için tercih edebileceğiniz en kaliteli yapıştırıcılardan biri olan Bison Glass, uzun süre boyunca herhangi bir sorun yaşamadan cam eşyalarınızı kullanmanıza imkan tanır. Birkaç renk cam çeşidi haricinde tüm kristal ve cam eşyaların yapıştırılmasında kullanılabilen Bison Glass, renksiz yapısı ile eşya üzerinde kendini belli etmez. Bu yapıştırıcıyı bu kadar öne çıkartan en önemli özelliği ise, -20 derece ile 120 derece arasındaki sıcaklıklarda yapısını koruyarak parçaların dağılmasını önlemesidir. Ayrıca suya da dayanıklı yapısı ile kristal yemek takımlarının bulaşık makinesinde hiç birşey yokmuş gibi yıkanmasına olanak tanır.

Uygulama

  • Yapıştırılacak yüzeyin üzerinden herhangi bir yağ, toz veya kir olmadığından emin olun.
  • Yüzeyi temizledikten sonra kuru bir bezle iyice silerek, yapıştırma yüzeyini nemden arındırın.
  • Yapıştırılacak yüzeylerden yalnızca birine yapışkan sürün.
  • Sürdüğünüz yapışkanın ince bir katman olmasına özen gösterin.
  • Yapıştırılan cam eşyayı güneşli havalarda 30 saniye, bulutlu havalarda 1-2 dakika güneş ışığında bekletin.
  • Güneş ışığı olmayan ya da yapay güneş ışığı olan ortamlarda yapışma işlemi olmayacağını unutmayın.
  • Dokunmak için 5 dakika, tam kurumanın sağlanması için 24 saat beklemeniz gerekir.

Ayrıca genel amaçlı yapıştırıcı olarak Epoksi de kullanarak cam eşyalarınızı yapıştırabilir ve dayanıklı bir yapı oluşturabilirsiniz. Cam, elyaf, kristal, ahşap ve porselen maddelerin yapıştırılmasında kullanılan bu yapıştırıcılar, -30 derece ile 150 derece arasındaki sıcaklıklara dayanabilen şeffaf yapıdadır. Çok amaçlı bir yapıştırıcı almak ve kalınını da ilerleyen zamanlarda kullanmak isterseniz, bu yapıştırıcıları da tercih edebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.