Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Cam kapı

9 Şubat 2012 3.127 kez okundu Yorum yapılmamış

Daha çok otel motel gibi işletmelerin sık kullanılan alanlarında ofis, resepsiyon, toplantı odaları, yüzme havuzu, sauna, spor salonu giriş kapıları olarak kullanılan cam kapılar ev dekorasyonunda da büyük ilgi görmeye başladı. Özellikle doğal manzarası olan evlerin geniş pencere camlarına uyumu açısından balkon veya terasa açılan manzarayı örten kapılar cam kapılar ile değiştirilmeye başlandı.

Cam kapılar daha çok açık havayı seven, açık havada yaşamak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Cam kapıların estetik olarak tüm pencerelere uyumu göze çarpıyor. Bulunduğu ortam daha aydınlık,  daha ferah ve daha özel görünüyor. Cam kapı çift özellik olarak içe ve dışa açılarak çift yöne hareket ediyor. Çift yöne açılması iç dekorasyonu olumlu etkiliyor. Rahat bir tasarım yapılmasına olanak sağlıyor.  Şeffaflık yaratan cam kapılar istendiği takdirde oda iç kapısı, mutfak kapısı olarak da kullanılabiliyor. İç mekanlar arası akıcılık hissi yaratıyor. Ayrıca dekorasyonda dikkat çekici özellik taşıyor.

Şeffaf olan cam kapıların estetik duruşu bozmaması amacı ile menteşeler ayarlanabilir  üst kilit  mekanizmaları, varsa fren mekanizmaları  gizleniyor. Cam kapıların istendiği takdirde kendi kendine kapanma hızı ayarlanabiliyor.

Cam kapılar kolay açılıp kapanması, şık ve estetik duruşu ile tercih ediliyor. Cam kapılar ile hiçbir şekilde Isı kaybı yaşanmıyor. Isı camdan üretiliyor. Ayrıca sert darbelere dayanıklı şekilde sert camdan üretildiğinden kolayca kırılıp çatlamıyor. Ayrıca cam kapıların eklenti yerlerinin su geçirmezlik özelliği de bulunuyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.