Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Cam mutfak masası modelleri

11 Haziran 2012 4.367 kez okundu Yorum yapılmamış

Mutfağında fazladan yer olan ailelerin büyük bir bölümü, bu alanı mutfak masası ile değerlendirir. Mutfak masaları aile ile yenilen yemekler için oldukça pratik bir çözüm sunduğu gibi, ayrıca tüm ev kadınlarının mutfakta geçirdiği zamanın biraz daha keyifli hale gelmesini sağlar. Cam mutfak masası modelleri ile mutfakta çok şık bir odak noktası oluşturabilir, günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz bu alanda daha konforlu ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Son yıllarda mutfak tasarımlarında trend haline gelen turkuaz rengi camlar, cam masalar için de ideal seçim haline geliyor. Turkuazın sakinleştirici ve doğal görünümü cam masa modellerinin mutfak içerisinde çok daha şık durmasını sağlamaktadır.

Mutfağı çok geniş olmayan ancak cam mutfak masası kullanmak isteyenler, masanın yalnızca tek tarafına sandalye koyarak alandan kazanabilir. Birçok dekorasyon firmasının yeni sezon konseptlerinde yaygın bir şekilde kullanılan cam mutfak masası modelleri, dar alanlarda sedir alternatifle birlikte sunuluyor. Masayı yerleştirmeyi düşündüğünüz mutfak duvarına sedir koyarak, masanın yalnızca tek tarafının sandalyeler ile kullanılmasını sağlayabilir ve böylece alan sorununa pratik bir çözüm getirebilirsiniz. Sedir bölümünde duvara yaslanmak için birkaç küçük minder tercih ederek farklı bir tasarım oluşturmanız da mümkün.

Cam mutfak masaları seçimi kadar önemli olan bir diğer konu da, bu alanın aydınlatmasıdır. Camın doğal görünümü ve sadeliğini daha da vurgulamak ve mutfakta güçlü bir etki yaratmak için spot ışıkları tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda günün her saati birçok iş yapıldığından zaten aydınlatmanın kuvvetli olması gerekir. Spot ışıkları doğrudan cam mutfak masasının üzerine koyarak camın çok daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Hasır ya da metal ayaklıkların üzerine yerleştirilen camlarla kendi tasarımınız olan mutfak masalarının keyfini sürmeniz de mümkün.

Gelecek yıl birçok mekan tasarımında karşımıza çok daha yoğun bir şekilde çıkacak doğal ahşap ürünlerini sizler şimdiden kullanarak trendi bir adım önden takip edebilirsiniz. Oldukça düşük bir bütçe ile ölçüsünü aldığınız alana uygun büyüklükte bir cam kestirerek kendi mutfak masanızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca ağır metal ayaklı masalarınızı üst kısmını sökerek yerleştireceğiniz cam sayesinde farklı ve tamamen size özel bir cam mutfak masası dahi yapabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.