Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Cam oda kapısı modelleri

18 Kasım 2012 5.401 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda camın şeffaf görselliğinden ve pürüzsüz dokusundan faydalanarak daha dikkat çeken bir etki yaratabilirsiniz. Özellikle doğal ışık konusunda sorun yaşanan evlerde kapılarda cam malzeme kullanılması evin iç bölümlerinin daha fazla ışık almasını sağlayarak, dekorasyonun daha ferah bir hava kazanmasına yardımcı olacaktır. Odalar arası geçişi sağlayan birleşik duvar kapılarında da camı tercih ederek geçiş etkisinin daha fazla ön plana çıkmasını sağlayabilir ve sürekli açık olan geçiş kapısı sebebiyle ortaya çıkan kötü görüntüyü engelleyebilirsiniz. Fransız ve Amerikan stili cam oda kapıları yeni sezonda da en çok tercih edilen ürünler arasında yer alırken, buzlu ve bölmeli modeller de klasik tarz döşenen mekanların gözdesi olaya devam ediyor.

Doğal ışıkla ilgili herhangi bir sorunu olmayanlar da yalnızca şıklığı sebebiyle cam oda kapılarını tercih edebilir. Mahremiyete önem verenler buzlu camı tercih ederek hem parlak cam yüzeylerin şıklığından faydalanabilir hem de oda içinin görünmemesini sağlayabilir. Evde çalışanların ofis haline getirdiği odanın kapısında buzlu cam tercih etmesi de daha şık bir mekan oluşmasını sağlayacaktır. Çalışma odalarının kapısında kullanılan cam malzeme buzlu daha olsa mekanın daha ferah hale gelmesine katkı sağlar ve pozitif bir çalışma alanı yaratılmasına yardımcı olur. Cam oda kapılarının modeli kadar kapı kolunun doğru seçilmesi de şıklığın belirleyici faktörlerindendir.

Ebeveyn banyosu, giyinme odaları ve mutfakların kapılarında cam tercih edilmesi evin farklı ve beğeni toplayan bir görsellik kazanmasını sağlayacaktır. Özellikle mutfağının darlığından şikayet edenler cam oda kapısı kullanarak daha ferah bir mekan algısı yaratabilir. Kemerle ayrılan duvarlarda çift taraflı açılan cam kapıları tercih ederek mekanın daha geniş algılanmasını da sağlayabilirsiniz. Alan konusunda daha da fazla sorun yaşıyorsanız ve bazı odalarda kapının açılması için gereken alana dahi ihtiyacınız varsa, o zaman sürgülü cam kapı modelleri tam da size göre demektir. Dar mekanlar için en ideal seçenek olan sürgülü cam kapılar şık bir görsellik oluşmasını sağlarken işlevsel kullanımla da alan sorununuza etkili bir çözüm getirecektir. Bahçeli evlerde oturanların muhakkak düşünmesi gereken cam oda kapıları, dış mekanın pozitif enerjisinden evin de nasiplenmesini sağlayacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.