Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Cam seramik ocaklarla şık mutfaklar

25 Mayıs 2012 2.737 kez okundu Yorum yapılmamış

Evin en önemli bölümlerinden biri mutfak, mutfakların en önemli eşyalarından birisi de ocaklardır. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte tüm dünya devi markalar “ankastre mutfak” konseptine büyük önem verirken, şıklığı ile olduğu kadar pratik ve hijyenik kullanımıyla da ankastreler çok kısa bir süre içerisinde piyasanın lideri durumuna geldi. Ankastre mutfakların da geliştirilmesiyle birlikte ortaya çıkan cam seramik ocak modelleri, günümüzde dokunmatik paneli ile ocakların ısı derecesinin ayarlanabilmesini dahi sağlıyor. Altını kapatmayı unuttuğunuz için yemeklerinizin ve tencerelerinizin yanmasını kafanıza takmaya gerek kalmadan, cam seramik ocakların dokunmatik panelleri sayesinde ocağın kaç dakika boyunca çalışacağını ayarlayabilirsiniz.

Parmağınızı üzerinde gezdirerek cam seramik ocağınızın çalışmasını ve saniyeler içerisinde maksimum güce ulaşarak yemeğinizi pişirmesini sağlamak, kuşkusuz çok büyük bir rahatlık. Genel olarak üretici firmalar tarafından “ocak kumandası” olarak tanımlanan bu dokunmatik kontrol paneli, farklı sayıdaki ocakların tek bir merkezden kontrol edilmesini sağlıyor. Bu pratik kullanım dışında emniyet açısından da birçok yenilik getiren cam seramik ocak modelleri, lezzetli yemeklerinizi içiniz rahat bir şekilde pişirmenize de yardımcı olacaktır.

Cam seramik ocak modellerinin teknolojik altyapısı sayesinde ocağınızı açık unutsanız dahi ocak açık kaldığını fark ediyor ve kendi kendini kapatabiliyor. Cam seramik ocaklar üzerinde herhangi bir tencere olup olmadığını anlayabildiğinden, yemeğinizi pişirdikten sonra tencerenizi aldığınızda ocak işlevinin tamamlandığını anlıyor ve birkaç dakika içerisinde kapanıyor. Ayrıca kapsamlı bir pişirme programına da sahip olan yeni nesil cam seramik ocaklar, 24 saat sonrasında dahi yemek pişirebilmenize imkan tanıyor ve böylece siz evde olmanız dahi yemeklerinizi kolaylıkla pişirebiliyorsunuz. Bu özelliği cam seramik ocaklar, bilhassa sabahları uyandığında omletinin pişmiş olmasını isteyenlere çok büyük bir kolaylık da sağlamaktadır.

Hızlı rezistans teknolojisi ile donatılan ocakların saniyeler içerisinde çok yüksek sıcaklıklara çıkabilmesi, yemek pişirme sürenizin de büyük oranda kısalması manasına gelmektedir. Yemek pişirmek için tencerenin ısınmasını ve tencerenin içerisinde besinlerin maksimum sıcaklıkta pişmeye başlamasını beklemek zorunda kalmadan, cam seramik ocak modellerindeki hızlı rezistans teknolojisi sayesinde birkaç dakika içerisinde yemeğinizi karıştırma ihtiyacı dahi hissetmeniz mümkün.

“Tencereler için ocak gözünü küçültme” imkanı da sunan cam seramik ocaklar, küçük tencerelerde yemek pişirirken gereksiz enerji kayıplarının da büyük oranda önlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca ısı sabitleme özelliği de bulunan cam seramik ocaklarla pişen yemeğinizi servise kadar sıcak tutabilir, dilerseniz kaynatmadan düşük sıcaklıklar pişmiş yemeklerinizi ısıtabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.