Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Çamaşır odası

17 Şubat 2012 5.417 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerde bulunan işlevsel alanlar varsa bu alanları çamaşır işlemleri için ayrıca bir çamaşır odası şeklinde dekore etmek çamaşır yıkamayı kolaylaştırırken evin düzenli duruşuna katkıda bulunuyor. Çamaşırlar aynı alanda yıkanıyor, kurutuluyor ve ütüleniyor ve komple bir temizlik alanı oluyor. Söz konusu işlevsel alan geniş ise bir bölümü de spor malzemeleri için kullanılabiliyor.

Çamaşır odası tasarımı yapmak pratik ürünler seçerek kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.  Çamaşır odasına öncelikle çamaşır makinası ve varsa çamaşır kurutma makinası yerleştiriliyor. Çamaşır kurutma makinası yoksa kurutma işlevine yardımcı olacak çamaşır asacağı veya çek as yerleştiriliyor. Kurutma makinasından çıkan çamaşırlar için duvarlarda raflar olmalıdır. Çamaşır odasına konulan küçük bir masa çamaşır katlama işine yardımcı oluyor. Çamaşır makinasının yakınında olan bir duvara yerleştirilecek raflar ise deterjanların kolaylıkla kullanılmasını sağlıyor. Oda da lavabo bulunuyorsa deterjan için en uygun depolama yeri lavabo altı kapaklı dolapları oluyor. Ütü masası konulan yerin duvarında yine birkaç raf olması ütülenen çamaşırların kaldırılması için uygun olmaktadır. Çamaşır odasında geçirilecek zaman az olmaması nedeni ile zamanın iyi geçmesi için çamaşır odası duvarlarının iç açıcı renklerde boyanması uygun olur. Hatta isteğe göre duvarlara resimler de asılabildiği gibi birkaç saksı çiçek de yerleştirilebilir. Çamaşır odasında ayrıca dikiş seti bulundurmak da gerekiyor. Giysilerin kopan düğmeleri, sökülen kol altları için dikiş setine ihtiyaç duyuluyor.  

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.