Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Camla gelen estetik

24 Nisan 2012 2.389 kez okundu Yorum yapılmamış

Camı yeniden keşfetmek ve bu mucizevi malzemeyi evin her alanında farklı şekillerde kullanmak gerekiyor. Şeffaf ve yalın olduğu için, girdiği her ortamla uyum gösteren, mekânı boğmadan, olduğundan daha geniş ve ferah algılamamıza yardımcı oluyor. Evlerimize, ışık oyunlarıyla ve iyi kurgulanmış bir konseptle çok güzel efektler sağlayabiliriz.

Pozitif enerjinin, saflığın ve temizliğin sembolü olarak nitelendirilen camı, yaşam alanlarımızda görsel bir koruma elemanı olarak kullanıp, ona perde işlevi yükleyebiliriz. Sesi ve mekânı ayırmak için gerekli önlemleri aldıktan sonra uygulama yapılmalıdır. Yine aynı separatör görevini üstlenebilecek sadece camdan yapılmış kapılar, cam tuğlalar farklı ışıklandırma elemanlarıyla ilginç görüntüler sağlamanıza yardımcı olur. Led ışıklandırma sistemlerini cam kapıların arasına gizleyip alternatif tasarımlar yakalayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız cam yaşadığımız her alanın içindedir ama burada önemli olan cama yepyeni yorumlar katabilmek ve farklı kullanım alanları yaratabilmektir. Ara bölmelerinizi cam duvarlardan yaptırıp, renkli ve ışık oyunlarıyla diğer odaları kamufle ederken, gün ışığından olabildiğince fazla yararlanabilirsiniz.

Artık hemen her mobilya mağazasında oldukça fazla kullanıldığını gördüğümüz cam eşyalar, füzyon tekniği kullanılarak şeffaf hale getiriliyorlar. Özellikle orta sehpa, masa, kütüphane, zigon tarzındaki eşyalarda tercih edilen cam modeller için görünürlüğünü artırmak adına, tasarımsal önlemler alınıp farklı renklerde üretimi bile yapılıyor.

Evlerin vazgeçilmezi çiçek ve çiçek aranjmanları için seçilen cam vazolar, diğer vazolara nazaran daha gerçekçi bir sunum sağlarlar. Diğer malzemelerden yapılmış olanlar katı bir blok etkisiyle aranjmandan ziyade, kendi kimliğiyle mekânı dolduracaklardır. Cam vazo çok fazla kendini belli etmeden natürel bir biçimde ilgiyi kendinden uzaklaştırır ve doğal bir sunum yaratır.

Işık, geçirgen herhangi bir yüzeyden geçerek yansır ve etrafı aydınlatır. En doğal ve sağlıklı geçirgen yüzey camdır. Bu sebeple aydınlatmalarımızda sıklıkla cam malzemeyi tercih ederiz.  Evinize kullanacağınız diğer cam malzemelere yine aydınlatma görevini vererek, farklı bir ortam sağlayabilirsiniz. Salonunuzun tam ortasındaki masanızın altından soft ışıkların yükselmesi hoş olacaktır.

Cam ambalajlı ürünleri kullanmayı alışkanlık haline getirin. Teneke, plastik ve benzeri ambalajlar sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Geri dönüştürülebilen bir malzeme olan camı kullanarak gelecek nesillere olan sorumluluklarımızı yerine getirir ve dolaylıda olsa doğal yaşama katkıda bulunuruz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.