Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Duvar

Canvas tablolar

20 Ocak 2012 3.231 kez okundu Yorum yapılmamış

Son dönemde yaygın olarak satılmaya başlanan Canvas tablolar, ev ve iş yerlerinin tasarımlarına sihirli dokunuşlar yapmak isteyen insanlar için oldukça kullanışlı bir dekorasyon aracı haline gelmiştir. Canvas tablolar kişinin isteklerinin tamamını karşılayabilme kapasitesine sahip olduğundan, her insanın kendi zevkine uygun bir tabloya sahip olmasına imkan tanır. İç mekan dekorasyonunda duvar tablolarının önemi, dekorasyon araçları listesinde her zaman en üst sıralarda yer alır. Uygun olarak tasarlanmış bir konseptin son rütuşu, duvarlarda kullanılacak doğru seçim tablolarla yapılır.

Canvas tablolar dijital baskı teknolojisi ile üretildiğinden, kişinin arzu ettiği herhangi bir resmin tablo haline gelmesini sağlayabilir. Yeni trend Canvas tablolarda çoğu insan sevdiklerinin resimlerini, yağlı boya tekniği ile basılmış Canvas tablolar şeklinde kullanmaktadır. Dijital baskı yapan makinaların giyim sektöründe yaygın olarak kullanılan Canvas kumaşı kullanması, tablolarda oldukça yumuşak ve gerçekçi bir doku algılanmasını sağlamaktadır. Gerçek bir tuval üzerinde el ile çalışılmış etkisi veren Canvas kumaşlı tablolar, kişinin duvarında pahalı bir dekorasyon öğesi gibi görünmektedir. Canvas kumaş dokusu nedeni ile üzerinde boya ile çalışılması oldukça rahat ve oldukça pozitif sonuçlar alınabilen bir kumaş türüdür.

Hayranı olunan bir ressamın çok ünlü bir tablosunu, fırça vuruşlarına varana dek taklit edebilen Canvas tablolar iç mekan dekorasyonunun havasını tamamen değiştirmektedir. Dijital baskı teknolojisi ile en ince ayrıntılara varana dek üzerinde çalışılabilen Canvas kumaş kişiye hayallerini süsleyen bir tablonun birebir benzerine sahip olma imkanı sunmaktadır. Ancak Canvas tabloların bu kadar popüler hale gelmesi ile birçok üretici, maliyetleri azaltmak için çeşitli yollar aramaktadır.  Piyasada yaygın olarak satışa sunulan Solvent boyalı Canvas tablolar, insan sağlığı açısından büyük riskler taşımaktadır.

Canvas, bir nevi pamuklu kumaş türüdür ve yüksek oranda boya emer. Solvent boya ile boyanan Canvas tablolarda gerekli koruyucu malzemeler doğru şekilde kullanılmadığından boyanın hava ile karışmasına neden olur. Solvent akciğerler ile solunduğunda insan sağlığı açısından oldukça zararlı kanserojen maddelerin vücuduna girmesine neden olarak, başta akciğer kanseri gibi çok ciddi sağlık sorunları yaşanmasına neden olur. 30 yılı aşkın süredir insan sağlığı açısından zararları nedeni ile tekstil sektöründe kullanımı yasaklanan Sovent boya, son yıllarda Canvas tabloların popüler hale gelmesi ile bu alanda kullanılmaya başlanmıştır. Satın alacağınız tabloların Solvent boya içermediğinden ve gerekli koruyucular ile kaplandığından emin olun.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.